NowościAktualnościNowy Volkswagen ID.4 GTX – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Volkswagen ID.4 GTX – oficjalne zdjęcia i informacje

Volkswagen ID.4 GTX jest pierwszym modelem z nowej gamy sportowych aut elektrycznych. Dowiedz się więcej na jego temat.

Rodzina sportowych modeli Volkswagena dotychczas obejmowała benzynowe wersje GTI, wysokoprężne GTD i hybrydowe GTE oraz znajdujące się powyżej nich, jeszcze mocniejsze warianty oznaczone literą R. Teraz warto zapamiętać kolejny skrót – GTX, który będzie wyróżnikiem usportowionych samochodów elektrycznych z gamy ID.

Pierwszym autem z nowej linii modelowej został zaprezentowany wczoraj Volkswagen ID.4 GTX, który korzysta z dwóch silników elektrycznych – po jednym przy każdej osi. Taki układ zapewnia napęd na wszystkie koła, a jego moc maksymalna wynosi 299 KM. Dzięki temu ID.4 GTX przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,2 s, czyli o 0,1 s szybciej niż aktualny Golf GTI. Prędkość maksymalna tego zasilanego prądem SUV-a została ograniczona do 180 km/h.

VW ID.4 GTX

Z zewnątrz nowy Volkswagen ID.4 GTX nie różni się zbyt wyraźnie od słabszych odmian, co dla jednych będzie pewnie dużą zaletą, dla innych natomiast – wadą. Niemniej jednak uważny obserwator bez trudu zauważy charakterystyczne dla tego sportowego „elektryka” detale, takie jak polakierowane na kolor nadwozia listwy boczne, czarne dach i tylny spojler oraz listwa wokół krawędzi dachu w kolorze antracytowym.

Zderzaki również nieco zmieniono w porównaniu ze standardowym modelem. Z przodu kratka wlotu powietrza została polakierowano na czarno, a po jego bokach umieszczono po 3 diody LED. Natomiast przeprojektowany tylny zderzak otrzymał dyfuzor w kolorze szarym.

VW ID.4 GTX

VW ID.4 GTX

Sportowych akcentów nie zabrakło we wnętrzu Volkswagena ID.4 GTX. Górna część kokpitu oraz skórzane wstawki na boczkach drzwi są utrzymane w ciemnym odcieniu X-Blue, z którym kontrastują czerwone przeszycia. Logo GTX obecne na kierownicy, listwach progowych oraz na oparciach przednich foteli nie pozwoli nam zapomnieć, jakim autem właśnie jedziemy.

VW ID.4 GTX

Volkswagen ID.4 GTX trafi do sprzedaży na polskim rynku latem tego roku. W ciągu najbliższych tygodni powinniśmy poznać szczegółowy cennik nowego modelu.

Zobacz również:

Elektryczny Volkswagen ID.4 – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji