NowościAktualnościNowy Volkswagen Amarok – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Volkswagen Amarok – oficjalne zdjęcia i informacje

Volkswagen Amarok 2. generacji ujrzał dziś światło dzienne. Nowy model powstał we współpracy z Fordem. Dowiedz się więcej na temat tego auta.

Dziś miała miejsce światowa premiera Volkswagena Amarok 2. generacji, który dzieli podzespoły z najnowszym Fordem Ranger. Pomimo bliskiej współpracy między producentami, już na pierwszy rzut oka oba auta dość wyraźnie różnią się od siebie – i to w znacznie większym stopniu niż w przypadku duetu Caddy-Tourneo Connect.

Volkswagen Amarok (2023) – nadwozie, wymiary

Nowy Volkswagen Amarok mierzy 535,0 cm długości (+9,6 cm), 191,0 cm szerokości (220,4 cm z lusterkami) i 188,8 cm wysokości, a jego rozstaw osi wynosi 327,0 cm (+17,3 cm). Do tego dochodzi jeszcze zwiększona do 80 cm głębokość brodzenia (+30 cm). Zmienione względem poprzednika proporcje nadwozia sprawiają, że prezentowany pick-up lepiej się prezentuje (krótsze zwisy), a do tego oferuje więcej miejsca w kabinie, zwłaszcza w drugim rzędzie siedzeń.

VW Amarok (2023) - bok

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, styliści VW wykonali bardzo dobrą robotę, dzięki czemu nowy Amarok nie jest po prostu Rangerem ze zmienionym znaczkiem. Przód samochodu z dużym, zachodzącym na reflektory grillem nawiązuje do pozostałych modeli koncernu z Wolfsburga i nie sprawia wrażenia tak masywnego jak w Fordzie. Różnice między obydwoma autami widać także z tyłu – zupełnie inne są światła, jak i tylna klapa.

VW Amarok (2023) - tył

Volkswagen Amarok (2023) – wnętrze

Jeśli chodzi o kabinę, to tutaj również tylko detale, takie jak m.in. dźwignia zmiany biegów czy panel sterowania elektrycznymi szybami, zdradzają nam pokrewieństwo Amaroka i Rangera. Nowy pick-up Volkswagena standardowo będzie wyposażony w cyfrowe zegary z 8-calowym monitorem oraz multimedia z 10-calowym ekranem dotykowym, natomiast w droższych wersjach każdy wyświetlacz będzie o 2 cale większe (odpowiednio: 10 i 12 cali). Na pokładzie auta nie zabraknie też oczywiście najnowszych asystentów jazdy.

VW Amarok (2023) - deska rozdzielcza

Volkswagen Amarok (2023) – silniki

Volkswagen Amarok 2. generacji będzie stopniowo wprowadzany do sprzedaży od końca tego roku. Zależnie od rynku, klienci będą mieli do wyboru pięć wersji silnikowych – cztery wysokoprężne (2.0 TDI o mocy 150, 170 i 204 KM oraz 3.0 TDI o mocy 241 KM), a także jedną benzynową (2.3 TSI o mocy 302 KM).

VW Amarok (2023) - skrzynia ładunkowa
Ładowność Amaroka (zależnie od wersji) może wynosić nawet ponad 1000 kg.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji