Philips LED Ultinon Essential gen2

Philips rozwija retrofity, czyli żarówki, które zastąpią żarówki halogenowe. Jest to nowa seria Ultinon Essential gen2 LED.

Nowa gama źródeł światła – retrofity, zostały zaprezentowane podczas branżowych targów Automechanika 2016 we Frankfurcie. Jest to żarówka halogenowa, w której żarnik i wypełniona gazem szklana bańka zostały zastąpione diodą LED. Taką nowoczesną żarówką można w łatwy sposób zastąpić dotychczas używaną.

Te nowoczesne retrofity nie uzyskały jeszcze homologacji do użytku w Europie, jednak ich zalety już doceniono przez specjalistów i kierowców w innych częściach świata. Philips nie poprzestaje na doskonaleniu pierwszych retrofitów X-tremeUltinon. Kolejnymi są serie Ultinon LED i X-tremeUltinon LED gen2.

Nową generację retrofitów LED – Ultinon Essential gen2 wyróżnia wiele praktycznych rozwiązań. Kompaktowa budowa jeszcze bardziej uprasza ich montaż w reflektorze z założenia przeznaczonym dla żarówek halogenowych. Całość ma zaledwie 7,33 cm wysokości razem ze sterownikiem w obudowie i podwójnym system chłodzenia. Aluminiowy radiator rozprasza ciepło i przy pomocy wiatraczka zapewnia doskonały przepływ powietrza bez względu na model reflektora.

Dodatkową zaletą jest biała, zbliżona do światła dziennego barwa. Pod tym względem w retrofitach Ultinon Essential osiągnięto 6500 K, co jest więcej niż w lampach ksenonowych.
Zastosowane wysokiej jakości diod LED oraz kształt aluminiowej konstrukcji dają szeroką i jasną wiązkę światła i zachowują ostrą linię odcięcia światła. Na przykład w popularnej H7 współczynnik intensywności oświetlenia osiąga wartość wyższą niż wymagane minimum obowiązujące w UE.

Nowe retrofity Ultinon Essential LED dostępne są jako: H1, H3, H4, H7, H11 oraz przeciwmgłowe H8/H11/H16, HB3/4 i HIR2 i wszystkie są kompatybilne z instalacją samochodową 12V i 24V.

3 KOMENTARZE

    • Trzeba uważnie czytać 🙂
      „Te nowoczesne retrofity nie uzyskały jeszcze homologacji do użytku w Europie, jednak ich zalety już doceniono przez specjalistów i kierowców w innych częściach świata.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here