NowościAktualnościNowa Honda HR-V (2021) – pierwsze informacje, data premiery

Nowa Honda HR-V (2021) – pierwsze informacje, data premiery

Dokładnie za miesiąc poznamy kolejną generację Hondy HR-V. Nowa odsłona japońskiego crossovera otrzyma napęd hybrydowy. Sprawdź szczegóły.

Pierwsza Honda HR-V zadebiutowała w 1998 roku i była jednym z pierwszych przedstawicieli segmentu kompaktowych crossoverów. Model ten utrzymał się w sprzedaży do 2006 roku, a na jego następcę musieliśmy czekać prawie dekadę. Tym razem jednak japoński producent nie każe nam aż tak długo czekać na nową generację HR-V. Trzecią odsłonę tego auta zobaczymy już 18 lutego.

O nowym modelu wciąż niewiele wiadomo. Dołączona do komunikatu prasowego grafika przedstawia jedynie fragment tylnej części nadwozia i zdradza nam, że Honda HR-V dołączy do grona „SUV-ów w stylu coupe”, co sugeruje wyraźnie opadająca linia dachu. Sporą nowością są również stosunkowo wąskie, poziome tylne światła.

Pod maską nowej Hondy HR-V znajdziemy napęd hybrydowy e:HEV, ale nie ujawniono jeszcze żadnych szczegółów na jego temat. Prawdopodobnie będzie to układ zapożyczony z aktualnego Jazza, jednak to tylko spekulacje. Dokładnie za miesiąc przekonamy się, czy te przypuszczenia znajdą potwierdzenie.

Zobacz również:

Honda HR-V (2020) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji