NowościRozrywkaNajszybsze auto świata z napędem na cztery koła

Najszybsze auto świata z napędem na cztery koła

Ma ponad 2100 KM i jest najszybszym czteronapędowym autem świata na dystansie 400 metrów. To profesjonalnie zmodyfikowany Nissan Skyline GT-R.

Kolejne generacje Skyline’a GT-R uchodzą za kultowe nie tylko wśród miłośników aut japońskich. Sportowe Nissany znalazły także uznanie w świecie wyścigów, a to za sprawą ich turbodoładowanych, 6-cylindrowych silników, które są wyjątkowo podatne na tuning mechaniczny.

Australijski tuner Maatouks Racing specjalizuje się w budowaniu naprawdę mocnych i szybkich „Skajów”. Ich ostatnie dzieło pokonało ćwierć mili w zaledwie 6,47 s, a na mecie miało już na liczniku ponad 350 km/h. To o prawie sekundę szybciej niż opisywany przez nas niedawno 1500-konny Civic!

Tajemnica tego Skyline’a kryje się oczywiście pod maską. Maatouks Racing nie zdradzili aktualnej specyfikacji auta, ale szacuje się, że jego moc przekracza 2100 KM. Uzyskując czas poniżej 6,5 s na 400 m, ten Nissan zdobył trzy tytuły: Najszybszego GT-R’a, Najszybszego Skyline’a R32 oraz Najszybszego samochodu AWD.

Z kolei widoczny na głównym zdjęciu, czarny Skyline to najszybszy na świecie GT-R dopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Jego wynik na 1/4 mili to 6,84 s przy 336 km/h na mecie.

Zobacz również:

Najszybsze auto świata z manualną skrzynią biegów

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji