AdBlueMINI Clubman Cooper D (gen. F54) - pojemność zbiornika AdBlue

MINI Clubman Cooper D (gen. F54) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie MINI Clubman Cooper D (gen. F54)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

MINI Clubman Cooper D to kompaktowy kombi o sportowym charakterze. Napędzany jest przez silnik o mocy 110 KM i pojemności 1995 ccm. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie MINI Clubman Cooper D (gen. F54)?

W samochodzie MINI Clubman Cooper D (gen. F54) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1995 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 20,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji