AdBlueMercedes-Benz GLK 250 CDI BlueTEC (gen. 204) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz GLK 250 CDI BlueTEC (gen. 204) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz GLK 250 CDI BlueTEC (gen. 204)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz GLK 250 CDI BlueTEC to kompaktowy SUV, który charakteryzuje się eleganckim designem i wysoką jakością wykonania. Wyposażony jest w silnik o pojemności 2143 ccm i mocy 150 KM. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji tlenków azotu. Mercedes-Benz GLK 250 CDI BlueTEC spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz GLK 250 CDI BlueTEC (gen. 204)?

W samochodzie Mercedes-Benz GLK 250 CDI BlueTEC (gen. 204) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2143 ccm i mocy 204 KM (150 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 24,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji