AdBlueMercedes-Benz E 300 BlueTEC Kombi (gen. 207/212) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz E 300 BlueTEC Kombi (gen. 207/212) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 300 BlueTEC Kombi (gen. 207/212)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz E 300 BlueTEC Kombi to kombi klasy średniej produkowane przez niemieckiego producenta samochodów. Samochód wyposażony jest w silnik o mocy 170 KM i pojemności 2987 ccm. Aby spełnić normy emisji spalin, Mercedes-Benz E 300 BlueTEC Kombi wymaga dodatkowego zatankowania płynu AdBlue. Ten model samochodu spełnia normę Euro 6. Płyn AdBlue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa. Dzięki swojej mocy i oszczędności, Mercedes-Benz E 300 BlueTEC Kombi jest popularnym wyborem dla osób poszukujących eleganckiego i ekonomicznego kombi.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 300 BlueTEC Kombi (gen. 207/212)?

W samochodzie Mercedes-Benz E 300 BlueTEC Kombi (gen. 207/212) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2987 ccm i mocy 231 KM (170 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 25,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji