AdBlueMercedes-Benz E 200 d (gen. 213/238) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz E 200 d (gen. 213/238) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 200 d (gen. 213/238)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz E 200 d to elegancki sedan klasy średniej, który charakteryzuje się nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania. Napędzany jest przez silnik o pojemności 1597 ccm i mocy 118 KM. Ten model samochodu wymaga dodatkowego napełniania płynem AdBlue, który pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych substancji. Mercedes-Benz E 200 d spełnia normę Euro 6d-TEMP, co oznacza, że jest zgodny z najnowszymi standardami emisji spalin. Płyn AdBlue należy dolać do specjalnego zbiornika, który znajduje się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz E 200 d (gen. 213/238)?

W samochodzie Mercedes-Benz E 200 d (gen. 213/238) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1597 ccm i mocy 160 KM (118 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 23,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji