AdBlueMercedes-Benz CLA Coupe 200 d (gen. 118) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz CLA Coupe 200 d (gen. 118) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz CLA Coupe 200 d (gen. 118)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz CLA Coupe 200 d to elegancki i sportowy model z charakterystycznym designem. Samochód wyposażony jest w silnik o mocy 110 KM i pojemności 1950 ccm. Aby spełnić normy emisji spalin Euro 6, Mercedes-Benz CLA Coupe 200 d wymaga uzupełniania AdBlue. AdBlue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa. Dzięki swojemu nowoczesnemu silnikowi i eleganckiemu wyglądowi, Mercedes-Benz CLA Coupe 200 d jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących połączenia luksusu i sportowego charakteru.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz CLA Coupe 200 d (gen. 118)?

W samochodzie Mercedes-Benz CLA Coupe 200 d (gen. 118) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1950 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 23,8 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji