LogotypyLogo Infiniti – jak prezentuje się logo tej młodej marki?

Logo Infiniti – jak prezentuje się logo tej młodej marki?

Marka Infiniti została założona w 1989 roku, ale mimo krótkiego stażu na rynku niemal każdy fan motoryzacji zna jej logo. Jak wygląda znaczek Infiniti?

Krótka historia marki Infiniti

Infiniti to japońska marka samochodów klasy premium. Została założona w 1989 roku i w pełni należy do Nissana. Infiniti działa w ponad 50 krajach na całym świecie i jest uważana za jednego z najpopularniejszych producentów pojazdów, które łączą w sobie efektowną stylizację, komfort i sportowe geny. Markę stworzono, by móc oferować luksusowe samochody w obrębie ogromnego japońskiego koncernu motoryzacyjnego – Nissana. Początkowo Infiniti miały być eksportowane głównie na rynek w USA. Oczywiście popularność marki szybko się rozwinęła, a jej modele trafiły do wielu krajów całego świata.

Jak wygląda logo Inifiniti?

Logo Infiniti powstało wraz z marką i nigdy nie przeszło żadnej zmiany – tworzy je charakterystyczny emblemat oraz logotyp „Infiniti”, który składa się z samych wielkich liter wykonanych tradycyjną czcionką bezszeryfową. Jest podobna do Josef Pro Bold, zaprojektowanej przez grafika Ingo Zimmermanna. Proste i wyraźne linie świetnie współgrają z szerokim rozstawem liter i aż czterema literami „I”, które nadają całości lekkości dzieląc napis na krótkie sylaby. Paleta kolorów logo Infiniti to tradycyjna monochromatyczność.

Logo Infiniti
Logo Infiniti (1989 – obecnie)

Kultowy emblemat Infiniti to najbardziej rozpoznawalny element identyfikacji wizualnej marki. Składa się ze stylizowanego symbolu nieskończoności (po angielsku – infinity), który jest poziomo ustawioną cyfrą 8. Japońska marka dodała do tego szczyptę indywidualizmy – jej nazwa kończy się literą „I” zamiast „Y”, a znak ma ostry kąt zamiast gładkich zakrzywionych linii układających się w odwrócone „8”. W efekcie logo Infiniti można interpretować jak drogę, która rozciąga się na horyzoncie oraz górę Fuji, będącą jednym z najbardziej znanych symboli Japonii.

Emblemat Infiniti (1989 – obecnie)

Emblemat Infiniti jest wykonany w metalicznej szarości. Umieszczony na pojazdach wygląda jeszcze bardziej elegancko i luksusowo. W niektórych modelach plakietki są podświetlanie. Ponadto Infiniti stosuje również matowe i błyszczące odmiany swojego logo w zależności od modelu i koloru samochodu, co jest doskonałym odzwierciedleniem indywidualnego podejścia i niestandardowego designu.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji