NowościAktualności3 nowości od Lexusa – LM, LBX i GX

3 nowości od Lexusa – LM, LBX i GX

W niedalekiej przyszłości Lexus planuje wprowadzić na europejskie rynki aż 3 nowe modele. Sprawdź, co już wiadomo o tych autach i dowiedz się więcej na ich temat.

Producenci z Japonii szykują w tym roku prawdziwą ofensywę modelową w Europie. Nie tak dawno pisaliśmy o 3 nowościach od Hondy, a ostatnio poznaliśmy także więcej szczegółów na temat planów Lexusa. Ta japońska marka premium zamierza wprowadzić do sprzedaży na Starym Kontynencie 3 nowe modele o oznaczeniach LM, LBX i GX. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje o tych autach.

Lexus LM – co o nim wiemy?

Lexus LM jest jedynym modelem spośród wspomnianej trójki, który nie stanowi już tajemnicy – jego światowa premiera miała miejsce 18 kwietnia. Opisywany model to luksusowy minivan, który będzie rywalizował o klientów dotychczas zainteresowanych zakupem Mercedesa klasy V, czy Volkswagena Multivan. Auto ma ponad 5 m długości oraz prawie 2 m szerokości i wysokości, a jego rozstaw osi wynosi równe 3 m.

Lexus LM (2023)

Pokaźne gabaryty przekładają się na obszerne wnętrze, które będzie dostępne w konfiguracji 4- lub 7-miejscowej. Wariant przeznaczony dla czterech osób ma zapewniać warunki podróży jak w limuzynie – w 2. rzędzie siedzeń znajdziemy dwa indywidualne, regulowane fotele, a pasażerowie będą mieli przed sobą 48-calowy wyświetlacz HD i będą mogli cieszyć się wysokiej jakości systemem audio Mark Levinson 3D Surround Sound z 23 głośnikami.

Japoński minivan będzie sprzedawany w Europie jedynie w hybrydowej odmianie 350h (250 KM) z bezstopniową skrzynią e-CVT oraz inteligentnym napędem wszystkich kół E-FOUR. Lexus LM powinien zadebiutować na polskim rynku jesienią tego roku.

Więcej o tym modelu:

Nowy Lexus LM – oficjalne zdjęcia i informacje

Lexus LBX – co o nim wiemy?

O ile prezentowany wyżej LM nie będzie stanowił raczej częstego widoku na polskich drogach, o tyle LBX ma szansę realnie namieszać w segmencie miejskich crossoverów. Samochód ten będzie najmniejszym SUV-em w ofercie Lexusa, pozycjonowanym poniżej modelu UX. Według przecieków auto ma być blisko spokrewnione z bestsellerową Toyotą Yaris Cross, a do jego napędu zostanie wykorzystany oszczędny układ hybrydowy o mocy 116 KM.

Premiera Lexusa LBX jest zaplanowana na 5 czerwca. Ten model może okazać się prawdziwym rynkowym hitem, bowiem jako crossover klasy premium w momencie debiutu nie będzie miał właściwie żadnej konkurencji poza francuskim DS 3.

Lexus GX – co o nim wiemy?

Całkowicie nowy Lexus GX 3. generacji jest 7-miejscowym SUV-em, który w gamie japońskiej marki plasuje się powyżej modelu RX. Opisywane auto zostało opracowane na platformie GA-F, na której bazują m.in. Toyoty Land Cruiser J300, Tacoma i Tundra. Szczegóły dotyczące dostępnych jednostek napędowych pozostają nieznane, jednak należy się zapewne spodziewać klasycznej hybrydy lub hybrydy plug-in.

Lexus GX w swoim najnowszym wydaniu ujrzy światło dzienne 9 czerwca i będzie oferowany tylko na wybranych rynkach europejskich. Polski zabrakło na tej liście.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji