AdBlueLand Rover Range Rover Velar D180 (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Land Rover Range Rover Velar D180 (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Land Rover Range Rover Velar D180 (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Land Rover Range Rover Velar D180 to luksusowy SUV, który zachwyca nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania. Model ten jest wyposażony w silnik o mocy 132 KM i pojemności 1999 ccm. Samochód ten wymaga stosowania płynu AdBlue, który pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych substancji. Land Rover Range Rover Velar D180 spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolewać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Land Rover Range Rover Velar D180 (gen. I)?

W samochodzie Land Rover Range Rover Velar D180 (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1999 ccm i mocy 180 KM (132 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji