NowościPremieryNowa Lancia Ypsilon (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowa Lancia Ypsilon (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Fani włoskiej motoryzacji mają dziś powód do świętowania – Włosi w końcu zaprezentowali nową Lancię Ypsilon w całej okazałości. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Lancia to zasłużona włoska marka, która przez ostatnie lata tkwiła w zawieszeniu. Z jednej strony cały czas przecież funkcjonowała, ale z drugiej – oferowała tylko jeden model i to w dodatku wyłącznie na rodzimym rynku. Teraz ma to się wreszcie zmienić, a początkiem renesansu tej marki jest pokazany dziś nowy Ypsilon. Oto, co warto wiedzieć o tym aucie.

Lancia Ypsilon (2024) – nadwozie

Nowa Lancia Ypsilon mierzy 4,08 m długości, 1,76 m szerokości i 1,44 m wysokości. Co nie zaskakuje, są to wymiary zbliżone do Peugeota 208 i Opla Corsa, z którymi włoska nowość dzieli podzespoły. Natomiast tym, co jest istotne, to fakt, że Ypsilon nie został stworzony metodą „kopiuj-wklej” i nie przypomina swojego francusko-niemieckiego „rodzeństwa”.

Lancia Ypsilon (2024)

Wyróżniający się design to zdecydowanie mocna strona nowej Lancii i zapewne nikt nie przejdzie koło tego auta obojętnie, gdy już pojawi się na ulicach. Pod względem stylistyki nawiązuje do koncepcyjnej Lancii Pu+Ra HPE, a w jej wyglądzie można doszukać się nawiązań do dawniejszych modeli marki. Mamy tu na myśli chociażby tył kojarzący się nieco z rajdowym Stratosem. Warto też zwrócić uwagę na ukrytą klamkę w tylnych drzwiach.

Lancia Ypsilon (2024)

Lancia Ypsilon (2024) – wnętrze

Środek nowego Ypsilona stanowi mieszankę elementów z różnych modeli koncernu Stellantis oraz stylowych dodatków zarezerwowanych tylko dla Lancii. Znajdziemy więc tutaj zarówno przełączniki i przyciski jak w Peugeocie czy Citroenie, jak również unikatowe dla włoskiej marki rozwiązania, czyli np. nietypową, okrągłą półkę z ładowarką do telefonu. Ponadto na podstawie udostępnionych przez producenta zdjęć można wnioskować, że po opisywanym modelu można się spodziewać także wysokiej jakości materiałów wykończeniowych.

Lancia Ypsilon (2024) – silniki

Gama silnikowa może być nieco rozczarowująca dla miłośników Lancii – znajdzie się w niej bowiem jedynie wersja z napędem elektrycznym. Podobnie jak inne „elektryki” koncernu Stellantis, nowy Ypsilon został wyposażony w 156-konny silnik oraz baterię o pojemności 51 kWh. Auto w takiej konfiguracji ma zużywać 14,3-14,6 kWh/100 km i oferować ok. 400 km zasięgu.

Lancia Ypsilon (2024)

Lancia Ypsilon (2024) – cena

Na początek nowy model trafi do sprzedaży we Włoszech i będzie dostępny w limitowanej do 1906 sztuk (nawiązanie do roku założenia marki) odmianie Edizione Limitata Cassina. Taka Lancia będzie kosztowała 39 999 euro, czyli ok. 175 000 zł. W połowie tego roku włoska marka planuje wejść na rynki belgijski, holenderski, hiszpański i francuski, a w kolejnym – na niemiecki.

Lancia Ypsilon (2024)

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji