NowościPremieryNowa Kia EV3 (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Nowa Kia EV3 (2024) – oficjalne zdjęcia i informacje

Koreański producent zaprezentował nowy model z napędem elektrycznym. Tym razem to kompaktowy SUV. Dowiedz się więcej o Kii EV3.

Kia ma aktualnie w swoim portfolio trzy samochody elektryczne (Niro EV, EV6 i EV9), a dzisiaj światło dzienne ujrzał czwarty – model EV3, który został opracowany na platformie Electric Global Modular Platform (E-GMP) i przynajmniej na razie będzie najmniejszym modelem w gamie aut na prąd. Przedstawiamy najważniejsze informacje o nowej Kii EV3.

Kia EV3 - tył

Kia EV3 (2024) – nadwozie, wymiary

Nowa Kia EV3 mierzy 430,0 cm długości, 185,0 cm szerokości i 156,0 cm wysokości, a jej rozstaw osi wynosi 268,0 cm. Jest zatem wyraźnie mniejsza nie tylko od modelu EV6, ale także Niro EV. Pod względem stylistyki natomiast w największym stopniu przypomina Kię EV9. Pokazana dziś koreańska nowość wygląda jak pomniejszona wersja tego flagowego SUV-a, ale z racji kompaktowych rozmiarów i bardziej zaokrąglonych kształtów nie jest tak ostentacyjna.

Kia EV3 - bok

Kia EV3 (2024) – wnętrze, bagażnik

Wnętrze nowej Kii EV3 łączy w sobie nowoczesność (trzy ekrany, minimalistyczny styl) z tradycyjnymi rozwiązania (stosunkowo dużo fizycznych przycisków i przełączników). Najważniejszym elementem kokpitu jest panoramiczny wyświetlacz o przekątnej blisko 30 cali, na który składają się trzy mniejsze: 12,3-calowe cyfrowe zegary, 5-calowy panel klimatyzacji i 12,3-calowy ekran dotykowy do obsługi sytemu multimedialnego. Dodatkowo na pokładzie auta może znaleźć się także 12-calowy wyświetlacz head-up.

Kia EV3 - wnętrze

Koreańskiemu producentowi zależało, aby wnętrze było wykończone w sposób zrównoważony, dlatego deska rozdzielcza i boczki drzwi są wykonane z materiałów z recyklingu, a politereftalan etylenu (PET), należący do grupy tworzyw sztucznych najłatwiejszych do ponownego przetworzenia, znajduje się w wielu miejscach w kabinie, m.in. w siedzeniach, podsufitce, podłokietnikach drzwi, elementach dekoracyjnych, dywanikach podłogowych i podłodze bagażnika. A skoro o kufrze mowa – ten główny ma bazowo 460 l pojemności, a maksymalnie można go powiększyć do 1250 l, z kolei pod maską umieszczono jeszcze dodatkowy, 25-litrowy schowek.

Kia EV3 - wnętrze

Kia EV3 (2024) – silniki

Klienci rozważający zakup nowej Kii EV3 będą mieli do wyboru dwie wersje – Standard oraz Long Range. Obie będą wyposażone w silnik elektryczny generujący 204 KM i 283 Nm, ale będą różnić się wielkością akumulatora. Pierwszy wariant otrzyma baterię 58,3 kWh, a drugi – 81,4 kWh. Według wstępnych deklaracji producenta wersja Long Range będzie w stanie pokonać nawet 600 km na jednym ładowaniu.

Kia EV3 - przód

Kia EV3 (2024) – cena

Do sprzedaży w Europie opisywany model ma trafić w drugiej połowie tego roku. Na temat jego cen można tylko spekulować, ale biorąc pod uwagę, że większe Niro i EV6 kosztują ok. 200 000 zł, to można mieć nadzieję, że Kia EV3 będzie od nich trochę tańsza.

Kia EV3 - tył

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji