AdBlueJeep Gladiator 3.0 V6 Multijet (gen. JT) - pojemność zbiornika AdBlue

Jeep Gladiator 3.0 V6 Multijet (gen. JT) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Jeep Gladiator 3.0 V6 Multijet (gen. JT)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jeep Gladiator 3.0 V6 Multijet to imponujący pick-up, który cechuje się solidną konstrukcją i charakterystycznym designem. Model ten wyposażony jest w silnik o pojemności 2987 ccm, generujący imponującą moc 194 KM. Warto zauważyć, że samochód ten wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Jeep Gladiator spełnia normę Euro 6d-TEMP, co świadczy o jego przyjazności dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się w okolicach wlewki paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Jeep Gladiator 3.0 V6 Multijet (gen. JT)?

W samochodzie Jeep Gladiator 3.0 V6 Multijet (gen. JT) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2987 ccm i mocy 264 KM (194 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 19,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji