NowościAktualnościNowe auto z Polski. Klienci czekali na tę wersję

Nowe auto z Polski. Klienci czekali na tę wersję

Produkowany w Polsce crossover wkrótce trafi do sprzedaży w zupełnie nowej wersji. Sprawdź szczegóły i dowiedz się więcej na ten temat.

Jeep Avenger to przebojowy, miejski SUV, który wzbudza spore zainteresowanie klientów. W 2022 roku, w pierwszej kolejności, zaprezentowano auto z napędem elektrycznym, nieco później dołączył wariant z silnikiem benzynowym, a ostatnio ofertę uzupełniła tzw. miękka hybryda.

Pomimo zróżnicowanej gamy miłośnikom tej amerykańskiej marki nadal jednak brakowało jednej wersji – takiej, która miałaby napęd 4×4. Niedługo to się zmieni i nie będzie już żadnych wątpliwości, że wytwarzany w Polsce SUV to prawdziwy Jeep. Jeszcze w tym roku na rynku zadebiutuje bowiem Avenger 4xe z napędem na cztery koła.

Pod maską tego samochodu znajdziemy układ napędowy znany z wersji e-Hybrid, czyli 1,2-litrowy silnik benzynowy zespolony z 6-biegową przekładnią dwusprzęgłową e-DCS6 i elektrycznym motorem o mocy 21 kW. Całkowitą nowość stanowi druga jednostka elektryczna (także o mocy 21 kW), którą umieszczono przy tylnej osi. Nie ma tu zatem klasycznego układu 4×4, ale według zapewnień nowy Avenger 4xe i tak będzie dobrze radził sobie poza asfaltem. Ma w tym pomóc funkcja „power looping”, która pozwala korzystać z napędu na wszystkie koła bez względu na poziom naładowania akumulatora trakcyjnego.

Jeep Avenger e-Hybrid

Jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o konkretnych cenach tego auta, jednak można pokusić się o wstępne prognozy. Biorąc pod uwagę, że wspomniana, przednionapędowa odmiana e-Hybrid w podstawowej wersji Longitude kosztuje 116 300 zł, to można się spodziewać, że za wariant 4xe będzie trzeba wyjściowo zapłacić między 130 000 zł a 140 000 zł.

Sprawdź także:

Jeep Avenger – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji