NowościAktualnościHyundai Elantra N testowany na Nurburgringu. Trafi do Europy?

Hyundai Elantra N testowany na Nurburgringu. Trafi do Europy?

Sportowy Hyundai Elantra N przechodzi właśnie testy przedprodukcyjne na torze Nurburgring. Dowiedz się więcej o tym aucie.

Pierwsze egzemplarze nowego Hyundaia Elantra zaczynają już pojawiać się na polskich drogach, a tymczasem na niemieckim torze Nurburgring trwają właśnie testy najmocniejszej odmiany tego modelu oznaczonej literą N. Ten sportowy sedan ma być oficjalnie dostępny wyłącznie w USA, jednak kierownictwo marki nie wyklucza jego sprzedaży w Europie, pod warunkiem że popyt będzie na odpowiednim poziomie.

Pod maską Elantry N pracuje turbodoładowany silnik benzynowy 2.0 T-GDI o mocy 280 KM i momencie obrotowym 392 Nm. To ta sama jednostka, którą znajdziemy w odświeżonym i30 N Performance. Podobnie jak we wspomnianym kompakcie, tutaj także może być łączona z 6-biegową ręczną skrzynią lub 8-biegową przekładnią dwusprzęgłową. Siła napędowa w całości trafia na przednie koła.

W tym tygodniu motoryzacyjni szpiedzy przyłapali zamaskowany egzemplarz Hyundaia Elantra N podczas testów na Nurburgringu. Jak widać na poniższym nagraniu, ten „hot sedan” nie tylko potrafi szybko jeździć, ale również nieźle brzmi. Przekonajcie się sami:

Zobacz również:

Nowy Hyundai Elantra – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji