NowościAktualnościGenialne w swej prostocie - akcesoria Mopar do Fiata 500

Genialne w swej prostocie – akcesoria Mopar do Fiata 500

Dzięki umiejętnie skonfigurowanej gamie dodatków nawet tak mały samochód jak Fiat 500 może stać się bardzo funkcjonalny. Oto lista akcesoriów Mopar opracowanych specjalnie dla włoskiej legendy.

Siła małych samochodów tkwi w niezwykłej zwrotności, czyniącej z nich idealny pojazd do poruszania się po mieście. Najnowsza generacja Fiata 500 dorzuca do tego ponadprzeciętne osiągi gwarantowane przez w pełni elektryczny napęd (którego charakterystyka pracy bezapelacyjnie zwiększa przyjemność z jazdy), precyzyjną jakość wykonania wnętrza oraz wiele technologii nierzadko zarezerwowanych dla samochodów z wyższych segmentów rynkowych.

Niektórym mimo wszystko mogą jednak przeszkadzać skumulowane rozmiary najmniejszych samochodów – szczególnie osobom planującym użytkować je w więcej niż dwie osoby. Wątpliwości budzi też ich funkcjonalność, bowiem trudno zawrzeć na niewielkiej przestrzeni rozwiązania podnoszące praktyczność auta.

Fiat jednak udowadnia, że jest to możliwe, nawet w modelu 3-drzwiowym. Wraz z firmą Mopar, która jest oficjalnym partnerem posprzedażowym dla wszystkich marek FCA na całym świecie (w zakresie obsługi klienta i sprzedaży oryginalnych części i akcesoriów), przygotował bowiem bogatą listę dodatków przeznaczonych specjalnie do Fiata 500. Jest ich na tyle dużo, że bezsprzecznie każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Korzyści z wyboru akcesoriów Mopar do Fiata 500

Akcesoria Mopar zwiększają atrakcyjność modelu na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim skupiają się na walorach praktycznych: okazuje się bowiem, że w tak małym samochodzie udało się zaszczepić rozwiązania genialne w swej prostocie, bardzo doceniane podczas codziennej eksploatacji. Oprócz tego w ramach pakietów od Mopar można spersonalizować swojego Fiata 500 i uczynić go jeszcze bardziej przyciągającym uwagę. Wreszcie akcesoria Mopar dbają o zdrowie i bezpieczeństwo właścicieli małych Fiatów i czynią użytkowanie samochodu elektrycznego łatwiejszym i nie wymagającym wyrzeczeń.

Jakie dodatki Mopar oferowane są w Fiacie 500?

Z katalogu dodatków Mopar ucieszą się osoby chcące uchronić swojego Fiata 500 przed typowymi skazami powstającymi podczas użytkowania. Godne rozważenia jest zabezpieczenie kanapy wytrzymałym, wygodnie instalowanym materiałem oraz mata chroniąca próg załadunkowy bagażnika przed uszkodzeniami powstającymi podczas załadunku. Do bagażnika można zamówić odporną wykładzinę chroniącą tkaninę użytą do obicia podłogi.

Fiat 500 Mopar
Mata zabezpieczająca kanapę będzie doskonałym rozwiązaniem dla posiadaczy psów.

Dostępne są także zabezpieczenia oparć przednich foteli: nie trzeba się martwić, że ubrudzą je np. siedzące z tyłu dzieci. Skoro już jesteśmy przy najmłodszych, firma Mopar proponuje wybór trzech fotelików Peg Perego przeznaczonych dla dzieci w różnych przedziałach wagi i wzrostu (nawet do 36 kg, czyli dziecka w wieku do ok. 12 lat).

Fiat 500 Mopar
Ochraniacze oparć foteli zabezpieczą je przed stopami podróżujących z tyłu najmłodszych zmotoryzowanych.

Do akcesoriów podnoszących funkcjonalność kultowej „500-tki” należy zaliczyć m.in. stylowy, montowany do przedniego zagłówka wieszak na marynarkę. Najwięcej przewidziano jednak do bagażnika, bowiem zwolennicy porządku w części bagażowej auta mają do wyboru składany pojemnik na niezbędne narzędzia i torby z zakupami, dedykowane zapięcie przytrzymujące bagaż i siatkę zawieszaną na oparciach kanapy.

Fiat 500 Mopar
W dedykowanym organizerze z powodzeniem zmieszczą się nawet mniejsze zakupy.

Nie zapomniano o codziennych problemach użytkowników samochodów elektrycznych. Z katalogu Mopar można dobrać instalowany w bagażniku bęben do przechowywania kabli ładujących lub torbę z rękawiczkami, dzięki którym nie pobrudzimy się np. podczas składania i rozkładania przewodów.

Fiat proponuje także dwie ładowarki do montażu we własnym garażu (easyWallbox lub Evbox Elvi Connected Wallbox) umożliwiające naładowanie Fiata 500 w domowych warunkach do poziomu 80% nawet w 3-4 godziny. Urządzeniami można intuicyjnie zarządzać przez Bluetooth lub dedykowaną aplikację Fiata. W razie potrzeby w ofercie jest kabel z popularnym gniazdkiem domowym schuko, pozwalającym naładować samochód mocą do 3 kW.

Fiat 500 Mopar

Dla osób wrażliwych na czystość otoczenia (także w samochodzie) przygotowano pakiet akcesoriów zapewniających sterylne warunki we wnętrzu. Zalicza się do nich oczyszczacz powietrza, który usuwa do 98% bakterii w powietrzu, eliminuje toksyczne gazy i likwiduje cząsteczki PM 2.5 oraz m.in. dym papierosowy i kurz. Czystość powierzchni w środku auta zapewnia lampa UV-C, zwalczająca wszelkie zarazki poprzez naświetlanie wnętrza promieniami UV. W katalogu znajdziemy również filtry kabinowe Prime z węglem aktywnym i dodatkową warstwą polifenolu.

Fiat 500 Mopar
Akcesoria firmy Mopar pozwalają utrzymać wnętrze Fiata 500 w niemal nieskazitelnej czystości.

Chętni na personalizację swojego Fiata 500 również powinni sięgnąć do katalogu firmy Mopar, ponieważ proponuje ona cztery pakiety stylistyczne trafiające w różne gusta klientów. W ramach kolekcji akcesoriów Fashion elektryczny Fiat staje się przyciągającym uwagę, eleganckim samochodem z elementami w kolorze mosiądzu. Pakiet Techno Sport stawia na matowe szarości i nieco surowy, sportowy charakter. Kolekcja ethic & aesthetic podkreśla przyjazny środowisku charakter Fiata 500 i dorzuca m.in. ekologiczne kosmetyki do samochodu. Ostatni pakiet BeProud obejmuje motywy z włoską flaga i emblematami marki – czyli zaznacza dumę z pochodzenia najmniejszego z Fiatów.

Fiat 500 Mopar
Fiat 500 w kolekcji Techno Sport.

W ramach tych pakietów przewidziane są m.in. dedykowane wzory felg. W czasach ich masowych kradzieży dobrze jest je chronić, dlatego lepiej nie pomijać figurujących w katalogu Mopar śrub zabezpieczających do kół. Esteci z pewnością nie przejdą obojętnie obok stylowych nakrętek na wentyle. Każdy przyszły właściciel Fiata 500 powinien też rozważyć wyposażenie samochodu w zestaw bezpieczeństwa od firmy Mopar, zawierający trójkąt ostrzegawczy, kamizelkę odblaskową i rękawiczki.

Aby uzyskać więcej informacji na temat akcesoriów do Fiata 500, odsyłamy do oficjalnej strony firmy Mopar.

Polecamy także:

5 powodów, dla których warto kupić elektrycznego Fiata 500

Elektryczny Fiat 500 z funkcjami jazdy autonomicznej – jak to działa?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji