NowościAktualnościEuro NCAP rozbiło kolejne auta. Wyniki testów zderzeniowych

Euro NCAP rozbiło kolejne auta. Wyniki testów zderzeniowych

W najnowszej serii prób zderzeniowych Euro NCAP sprawdzono 5 nowych modeli, w tym wodorową Toyotę Mirai i dwa auta z Chin. Poznaj szczegółowe wyniki.

Organizacja Euro NCAP przeprowadziła testy zderzeniowe kolejnych pięciu modeli. Tym razem eksperci ocenili poziom bezpieczeństwa samochody z napędem alternatywnym: wodorową Toyotę Mirai, elektryczne Audi Q4 e-tron i NIO ES8 oraz hybrydowe Subaru Outback i Lynk & Co 01. Wszystkie te auta otrzymały maksymalną notę 5 gwiazdek. Poniżej zamieściliśmy szczegółowe wyniki.

Toyota Mirai w kategorii ochrony dorosłych zdobyła 86%, ochronę dzieci oceniono na 85%, a ochronę pieszych – na 80%. Natomiast za standardowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa ten zasilany ogniwami paliwowymi sedan zdobył 82%.

Toyota Mirai

Audi Q4 e-tron otrzymało ocenę 93% za ochronę dorosłych, 89% za ochronę dzieci oraz 66% za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu, jak piesi czy rowerzyści. Z kolei za systemy bezpieczeństwa czynnego zdobyło 80%.

Audi Q4 e-tron

NIO ES8 uzyskało 82% za ochronę dorosłych, 84% za ochronę dzieci i 72% za ochronę pieszych. Bardzo wysoko oceniono wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa – na 92%.

NIO ES8

Subaru Outback zdobyło 88% za ochronę dorosłych, 89% za ochronę dzieci i 84% za ochronę pieszych. Bogate wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa przełożyło się na fenomenalny wynik – 95%.

Subaru Outback

Spośród testowanej piątki w kategorii ochrony dorosłych najlepiej wypadł Lynk & Co 01, któremu przyznano aż 96%. Za ochronę dzieci ten chiński SUV uzyskał 87%, a za ochronę innych uczestników ruchu – 71%. Natomiast ocena systemów bezpieczeństwa jest na poziomie Mirai i Q4 e-tron – 81%.

Lynk & Co 01
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji