AdBlueDS 4 Crossback BlueHDi 120 (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

DS 4 Crossback BlueHDi 120 (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie DS 4 Crossback BlueHDi 120 (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Samochód DS 4 Crossback BlueHDi 120 to elegancki i dynamiczny model, który charakteryzuje się sportowym designem i wysokim komfortem jazdy. Napędzany jest silnikiem o mocy 88 KM i pojemności 1560 ccm, który wymaga użycia AdBlue do oczyszczania spalin. Ten samochód spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa, zazwyczaj pod klapką wlewu paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie DS 4 Crossback BlueHDi 120 (gen. I)?

W samochodzie DS 4 Crossback BlueHDi 120 (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1560 ccm i mocy 120 KM (88 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji