PoradyPoradyDarmowy dekoder VIN dla marki Volkswagen. Jak sprawdzić i rozkodować numer auta?

Darmowy dekoder VIN dla marki Volkswagen. Jak sprawdzić i rozkodować numer auta?

Polacy lubią używane Volkswageny. Na pewno docenią gest ze strony marki, która udostępniła darmowy dekoder VIN. Korzystając z niego można sprawdzić fabryczne wyposażenie pojazdu, a nawet poznać normę emisji spalin. Pojawia się też raport dotyczący danych technicznych.

Na polskich drogach od lat królują Volkswageny. Chętnie kupujemy je w salonach, ale jeszcze chętniej sprowadzamy. Zakup używanego auta warto poprzedzić sprawdzeniem historii pojazdu. Można to zrobić na różne sposoby. Jednym z nich jest użycie wyszukiwarki VIN. Wystarczy kliknąć, by po wpisaniu numeru VIN poznać informacje na temat fabrycznej konfiguracji pojazdu.

Bezpłatne dekodery VIN – czy warto używać?

Darmowe sprawdzenie nie odkryje nam informacji o przebiegach, kradzieżach czy szkodach, ale i tak je polecamy. Przede wszystkim pozwoli na identyfikację auta po VIN. Poznamy rok produkcji pojazdu, rodzaj skrzyni biegów, a często liczbę drzwi czy kolor. Niewiele? Z jednej strony tak. Ale taka specyfikacja informuje nas, czy auto w ogóle jest warte zainteresowania. Jeżeli nie zgadza się wersja silnikowa, skrzynia czy kompletacja wyposażenia, może okazać się, że mamy do czynienia z samochodem, który został poskładany z kilku lub „anglikiem” po przekładce. Co równie ważne, bo szybkiego prześwietlenia wystarcza numer VIN pojazdu. Zbędne są natomiast tablice rejestracyjne.

Bezpłatny dekoder VIN dla aut Volkswagen

Aby ułatwić swoim potencjalnym klientom kupno używanego samochodu, Volkswagen umożliwił darmowe wyszukanie w swoich bazach i sprawdzenie numeri VIN. Zakres informacji przekazywanych przez bezpłatny dekoder numeru VIN zależy od wieku auta. Dla nowszych modeli dostępna jest kompletna informacja, obejmująca szczegóły wyposażenia, klasę emisji i komplet danych technicznych.

Jeżeli chcemy sprawdzić używany samochód i w polu na stronie https://www.volkswagen.pl/pl/serwis-akcesoria-i-aktualizacje/informacje-o-twoim-samochodzie/vin-check.html#vin-input podamy numer identyfikacyjny pojazdu, pojawią się podstawowe informacje – w tym model, rok produkcji, pojemność i moc silnika, zużycie paliwa, wymiary oraz masy przyczepy czy obciążenia dachu.

Na stronie VW można nie tylko sprawdzić VIN za darmo, ale również poznać informacje o wyposażeniu dodatkowym pojazdu czy akcjach serwisowych, którymi jest objęty dany egzemplarz. Te informacje są już chronione. By je poznać, konieczne jest powiązanie pojazdu z kontem Volkswagen ID.  Po zalogowaniu nie są wymagane żadne dodatkowe czynności. Jeśli pojazd nie jest powiązany z kontem Volkswagen ID., potrzebne będą dodatkowe informacje z tabliczki znamionowej pojazdu i dowodu rejestracyjnego.

Warto wiedzieć: Kod silnika po VIN. Jak szukać oznaczenia motoru?

Nie musimy ich znać, jako przyszły nabywca. Równie dobrze można poprosić sprzedającego o sprawdzenie numeru na stronie producenta i udostępnienie nam informacji na temat pojazdu. Jeżeli nie będzie miał nic do ukrycia, nie powinien mieć z tym większego problemu.

Warto dodać, że dekoder VIN Volkswagena nie obsługuje aut innych marek koncernu.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji