NowościAktualnościChcesz pojeździć legendarnym Golfem II? Wystarczy kilka złotych!

Chcesz pojeździć legendarnym Golfem II? Wystarczy kilka złotych!

Kto chciałby się przekonać, czy zakup youngtimera jest dobrym pomysłem, w Warszawie może wypożyczyć Golfa II dosłownie na minuty.

Golf II jest jednym z najpopularniejszych Volkswagenów, a także aut na świecie. W latach 1983-1992 został wyprodukowany w liczbie ponad 6,3 mln egzemplarzy. Przez ostatnie 30 lat liczba użytkowanych Golfów II istotnie się zmniejszyła. Obecnie model cieszy się już statusem youngtimera, co sprawia, że ceny zadbanych pojazdów rosną.

Kto chciałby poczuć klimat lat 90. korzystając z aplikacji Panek może w Warszawie wynająć Volkswagena Golfa II z 1991 roku, który jest wyposażony w 55-konny silnik 1.3. Ten legendarny samochód dołączył właśnie do grupy Retro. Znajdziemy w niej również Poloneza, Fiata 125p, Malucha, Syrenę i Trabanta.

VW Golf II - PanekKoszt podróży nowym klasykiem to liczone łącznie 0,99 zł za każdy kilometr i 0,99 zł za minutę jazdy. Koszt podróży z serca Pragi do Pałacu Kultury i Nauki wyniesie więc ok. 32 zł. Samochód otwiera się za pomocą aplikacji. Zamontowana na pokładzie elektronika obsługuje funkcję zdalnych opłat i dostarcza danych telematycznych, o czym powinni pamiętać koneserzy „driftowania na ręcznym” na parkingach przed supermarketami. Chwila takiej zabawy może okazać się bardzo kosztowna.

Redakcja poleca: Korzystasz z carsharingu? Na to musisz uważać

Inżynierowie Volkswagena stworzyli wiele ciekawych wersji Golfa II. Żaden z nich zapewne nawet nie spodziewał się, że ten samochód będzie można zlokalizować przez internet, otworzyć go telefonem, a auto będzie służyło kilkunastu osobom jednego dnia.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji