AdBlueBMW 740d (gen. G11/G12) - pojemność zbiornika AdBlue

BMW 740d (gen. G11/G12) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie BMW 740d (gen. G11/G12)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

BMW 740d to luksusowy sedan, który charakteryzuje się eleganckim designem i wysoką jakością wykonania. Napędzany jest silnikiem o pojemności 2993 ccm, generującym imponującą moc 235 KM. Ten model samochodu wymaga stosowania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. BMW 740d spełnia normę Euro 6d-TEMP, co świadczy o jego niskiej emisji zanieczyszczeń. Adblue należy dolewać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie BMW 740d (gen. G11/G12)?

W samochodzie BMW 740d (gen. G11/G12) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2993 ccm i mocy 320 KM (235 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 20,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji