AdBlueAlfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 16V (gen. 940) - pojemność zbiornika AdBlue

Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 16V (gen. 940) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 16V (gen. 940)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 16V to model samochodu, który wyposażony jest w silnik o mocy 125 KM i pojemności 1956 ccm. Ten model wymaga stosowania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa. Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 16V to idealny wybór dla osób ceniących sobie oszczędność i dbałość o środowisko.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 16V (gen. 940)?

W samochodzie Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm 16V (gen. 940) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1956 ccm i mocy 170 KM (125 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji