NowościAktualności33 mandaty w 3 dni. Kobieta musi zapłacić ponad 10 000 zł!

33 mandaty w 3 dni. Kobieta musi zapłacić ponad 10 000 zł!

Młoda kobieta w ciągu zaledwie 3 dni dostała aż 33 mandaty. Kierująca tłumaczyła, że… nie wiedziała jak działają fotoradary!

Fotoradary budzą wśród kierowców sporo emocji. Jedni podkreślają ich wpływ na poprawę bezpieczeństwa na drogach, drudzy – wskazują, że te urządzenia do głównie „maszynki do zarabiania pieniędzy”. Niemniej jednak obie strony wiedzą, jak działa fotoradar, czego nie można powiedzieć o bohaterce naszego dzisiejszego artykułu.

Opisywana historia miała miejsce we Francji. W rozmowie z regionalnym dziennikiem młoda kobieta przyznała, że zawsze hamuje tuż przed samym fotoradarem i zaczyna przyspieszać w momencie, gdy go mija. W efekcie takich praktyk dostała aż 33 mandaty za przekroczenie prędkości na łączną kwotę ponad 2500 euro (ok. 11 500 zł). Co więcej, są to grzywny z zaledwie 3 dni!

Sprawa wyszła na jaw w połowie lipca tego roku, gdy do ojca kobiety (właściciela użytkowanego przez nią samochodu) zaczęły przychodzić kolejne kary, wszystkie datowane na październik 2020 r. Mężczyzna złożył odwołania od wszystkich mandatów, ponieważ już się przedawniły (minęło 10 miesięcy), ale sytuacja jest rozwojowa. W końcu nie wiadomo, ile jeszcze razy jego córka przekroczyła prędkość przy fotoradarze.

Zobacz również:

Mapa fotoradarów. Lokalizacja 26 nowych urządzeń

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji