NowościAktualności15 lat Skoda Auto Szkoła

15 lat Skoda Auto Szkoła

Poznańska Skoda Auto Szkoła to najbardziej znana i jedna z najstarszych szkół doskonalenia techniki jazdy w Polsce – właśnie obchodzi 15. urodziny.

Skoda od lat współtworzy autorskie projekty, których celem jest poprawa umiejętności polskich kierowców i wzrost świadomości niebezpieczeństw w ruchu drogowym – nie tylko poprzez akcje marketingowe.

Już w 2004 r. producent otworzył w Polsce Auto Szkołę, która prowadzi zajęcia oraz warsztaty z zakresu doskonalenia techniki jazdy. Standardowy kurs na prawo jazdy w bardzo ograniczonym stopniu przygotowuje bowiem do prowadzenia pojazdu – zwłaszcza w sytuacjach podbramkowych, które mają kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Udział w szkoleniu na zamkniętym torze pozwala oswoić się z reakcjami auta i nauczyć się radzić sobie ze stresem.

Własny autodrom

Od 2016 r. Skoda Auto Szkoła dysponuje własnym, supernowoczesnym autodromem, czyli specjalnym torem przygotowanym do realizacji najróżniejszych ćwiczeń zręcznościowych. Obejmuje on m.in. szarpak (urządzenie, które automatycznie wprowadza
pojazd w nadsterowność), płytę poślizgową, kurtyny wodne oraz sekcję w kształcie okręgu. Aby nadążyć za najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, instruktorzy są wyposażani w najnowsze modele Skody i sami przechodzą specjalne kursy.

Dziś oferta Skoda Auto Szkoły obejmuje aż 10 zróżnicowanych szkoleń. Większość z nich koncentruje się na zdobyciu dodatkowych umiejętności w zakresie bezpiecznego, ofensywnego stylu jazdy – począwszy od prawidłowej pozycji za kierownicą, przez działanie
poszczególnych systemów, aż po zdrowe nawyki w niebezpiecznych sytuacjach, takich jak nagłe manewry na śliskiej nawierzchni. Dodatkowo oferta obejmuje szkolenia w zakresie jazdy off-roadowej i ekonomicznej oraz nowość – Akademię RS, czyli program
skoncentrowany na dynamicznej jeździe za kierownicą modeli vRS, z udziałem utalentowanego rajdowca Miko Marczyka, który na co dzień rywalizuje w barwach ekipy Skoda Polska Motorsport.

W zajęciach Skoda Auto Szkoły oraz warsztatach Skoda Auto Lab przez 15 lat wzięło udział blisko 200 tys. kierowców

Zapisz się!

Na szkolenia można zapisywać się samodzielnie lub w grupach – zarówno dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Najtańszych kurs kosztuje zaledwie 300 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie www.szkola-auto.pl/szkolenia.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji