NowościAktualności120 wolnych miejsc pracy w Krakowie

120 wolnych miejsc pracy w Krakowie

Volvo ogłasza nabór. W Krakowie powstaje kolejne, po Sztokholmie i Lund w Szwecji oraz Bangalore w Indiach, centrum technologiczne.

Do Warszawy przyleciał prezes Volvo Cars – Jim Rowan – by osobiście podczas konferencji prasowej ogłosić powstanie w Krakowie nowego Tech Hubu.

Centrum ma powstać do końca roku i zatrudniać na początek 120 inżynierów. W ciągu dwóch lat zatrudnienie ma zwiększyć się do 500-600 osób, które mają współpracować ściśle z centrami inżynieryjnymi w Chinach i Szwecji.

Jim Rowan, CEO Volvo Cars
Jim Rowan – prezes Volvo Cars

Praca w Volvo

Oprogramowanie staje się kluczowym elementem samochodu. Zwłaszcza dla marek takich jak Volvo, które już w 2030 roku planują całkowicie porzucić napęd spalinowy. By osiągnąć ten cel niezbędne jest rekrutowanie wręcz tysięcy nowych pracowników, którzy będą w stanie napędzać transformację technologiczną. Analityka danych i programowanie zastąpią obróbkę skrawaniem. Tak w dużym skrócie można przedstawić kierunek zmian większości marek samochodowych, a Volvo w szczególności.

Oprogramowanie – czynnik kluczowy

Krakowski hub technologiczny będzie zatem jednym z miejsc, w którym będzie powstawać oprogramowanie będące kluczem do osiągnięcia celów, jakie stawia sobie Volvo. Wg szefa Volvo samochód przyszłości będzie nie tylko w pełni elektryczny, sprzedawany przez internet, ale przede wszystkim napędzany własnym oprogramowaniem. Software staje się tym, czym przez dziesięciolecia był silnik. Chętni do uczestniczenia w transformacji Volvo mogą już aplikować pod tym adresem.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji