NowościAktualności120 wolnych miejsc pracy w Krakowie

120 wolnych miejsc pracy w Krakowie

Volvo ogłasza nabór. W Krakowie powstaje kolejne, po Sztokholmie i Lund w Szwecji oraz Bangalore w Indiach, centrum technologiczne.

Do Warszawy przyleciał prezes Volvo Cars – Jim Rowan – by osobiście podczas konferencji prasowej ogłosić powstanie w Krakowie nowego Tech Hubu.

Centrum ma powstać do końca roku i zatrudniać na początek 120 inżynierów. W ciągu dwóch lat zatrudnienie ma zwiększyć się do 500-600 osób, które mają współpracować ściśle z centrami inżynieryjnymi w Chinach i Szwecji.

Jim Rowan, CEO Volvo Cars
Jim Rowan – prezes Volvo Cars

Praca w Volvo

Oprogramowanie staje się kluczowym elementem samochodu. Zwłaszcza dla marek takich jak Volvo, które już w 2030 roku planują całkowicie porzucić napęd spalinowy. By osiągnąć ten cel niezbędne jest rekrutowanie wręcz tysięcy nowych pracowników, którzy będą w stanie napędzać transformację technologiczną. Analityka danych i programowanie zastąpią obróbkę skrawaniem. Tak w dużym skrócie można przedstawić kierunek zmian większości marek samochodowych, a Volvo w szczególności.

Oprogramowanie – czynnik kluczowy

Krakowski hub technologiczny będzie zatem jednym z miejsc, w którym będzie powstawać oprogramowanie będące kluczem do osiągnięcia celów, jakie stawia sobie Volvo. Wg szefa Volvo samochód przyszłości będzie nie tylko w pełni elektryczny, sprzedawany przez internet, ale przede wszystkim napędzany własnym oprogramowaniem. Software staje się tym, czym przez dziesięciolecia był silnik. Chętni do uczestniczenia w transformacji Volvo mogą już aplikować pod tym adresem.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji