NowościAktualnościW czwartek policyjna akcja „Prędkość”

W czwartek policyjna akcja „Prędkość”

W czwartek 27 lutego w całej Polsce należy się spodziewać wzmożonych kontroli prędkości. To działania w ramach cyklicznej akcji „Prędkość”.

27 lutego policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Nadrzędnym celem tej akcji będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Pamiętajmy jednak, że funkcjonariusze zareagują również na każde inne zachowanie niezgodne z prawem.

Policjanci w całym kraju będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie (ręcznymi miernikami), jak i dynamicznie (dzięki samochodom wyposażonym w wideorejestratory). Szczególną rolę będą mieć funkcjonariusze z grupy SPEED, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze, właśnie takim jak przekraczanie prędkości.

Prędkość jest wskazywana jako jeden z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Jako najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków zagraża wszystkim uczestnikom ruchu: zarówno kierowcom i ich pasażerom, jak i pieszym oraz rowerzystom. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

Dlatego polska policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m. in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Zobacz również:

Rząd zapowiada zaostrzenie kar dla kierowców

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji