AdBlueVolkswagen Passat 2.0 BlueTDI (gen. B6) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Passat 2.0 BlueTDI (gen. B6) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat 2.0 BlueTDI (gen. B6)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Volkswagen Passat 2.0 BlueTDI to model samochodu z silnikiem o mocy 105 KM i pojemności 1968 ccm. Ten model wymaga dodatkowego zbiornika na AdBlue, substancję stosowaną do redukcji emisji tlenków azotu. Samochód spełnia normę emisji Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok zbiornika paliwa. Volkswagen Passat 2.0 BlueTDI to idealny wybór dla osób poszukujących oszczędnego i ekologicznego samochodu.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat 2.0 BlueTDI (gen. B6)?

W samochodzie VW Passat 2.0 BlueTDI (gen. B6) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 143 KM (105 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji