AdBlueVolvo XC40 D3 Polestar Performance (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Volvo XC40 D3 Polestar Performance (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Volvo XC40 D3 Polestar Performance (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Volvo XC40 D3 Polestar Performance to kompaktowy SUV, który charakteryzuje się sportowym wyglądem i wysoką jakością wykonania. Napędzany jest silnikiem o pojemności 1969 ccm i mocy 118 KM. Ten model samochodu wymaga uzupełniania płynu AdBlue, który pomaga zmniejszyć emisję szkodliwych substancji. Volvo XC40 D3 Polestar Performance spełnia normę Euro 6d-TEMP. Płyn AdBlue należy dolać do specjalnego zbiornika, który znajduje się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Volvo XC40 D3 Polestar Performance (gen. I)?

W samochodzie Volvo XC40 D3 Polestar Performance (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1969 ccm i mocy 160 KM (118 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 14,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji