NowościAktualnościVolvo S90 i V90 po liftingu – co się zmieniło?

Volvo S90 i V90 po liftingu – co się zmieniło?

Volvo odświeżyło S90 oraz V90 i V90 Cross Country. Na pierwszy rzut oka zmiany trudno zauważyć, ale znacząco podnoszą one atrakcyjność tych modeli.

Od 2016 r. flagową limuzyną w gamie Volvo jest S90, a bazujące na nim kombi otrzymało oznaczenie V90 i jest oferowane także w uterenowionej odmianie Cross Country. Po czterech latach od debiutu, wszystkie trzy modele doczekały się drobnego liftingu.

Volvo V90 Cross Country

Zmiany z zewnątrz są kosmetyczne. Przód auta po liftingu poznamy po przeprojektowanym zderzaku z nowymi światłami przeciwmgielnymi. Tylny zderzak również nieco się różni, ale najważniejszą nowością są tylne, w pełni LED-owe światła z dynamicznymi kierunkowskazami. Do tego dochodzi poszerzona oferta dostępnych kolorów nadwozia oraz nowe wzory felg.

Volvo - audio
Po liftingu na pokładzie Volvo S90 i V90 znajdziemy zmodernizowany system audio Bowers&Wilkins.

Wnętrze szwedzkiej limuzyny (oraz kombi) zmieniło się w prawdziwą oazę spokoju. Podróż może uprzyjemnić zmodernizowany system audio Bowers & Wilkins, a o odpowiednią jakość powietrza zadba Advanced Air Cleaner z czujnikiem cząstek PM 2.5. Dzięki tej funkcji powietrze w kabinie zostaje oczyszczone z prawie wszystkich drobnych cząstek w ciągu kilku minut.

Volvo S90

Pod maską odświeżonego Volvo S90 (i V90) czekają nowe jednostki napędowe, wyposażone w 48-woltową instalację elektryczną i układ hamulcowy z funkcją odzyskiwania energii (tzw. miękka hybryda). Szwedzki producent nie zdradził jeszcze szczegółów, ale najprawdopodobniej oznacza to, że dotychczasowe silniki benzynowe i wysokoprężne znikną z oferty i zostaną zastąpione jednostkami B5 i B6, które znajdziemy obecnie w XC90. Pod tymi oznaczeniami kryją się zarówno „benzyniaki”, jak i turbodiesle wyposażone w układ mikrohybrydowy.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji