NowościAktualnościVolkswagen zaczyna zdalne aktualizacje swoich modeli

Volkswagen zaczyna zdalne aktualizacje swoich modeli

Volkswagen rozpoczyna bezprzewodowe aktualizacje wszystkich modeli z rodziny ID. Sprawdź, jakie nowe funkcje zyskają „elektryki” z Wolfsburga.

Współczesne samochody są wyposażane coraz bardziej zaawansowane technologie, a ich obsługa w coraz większym stopniu przypomina smartfona – przede wszystkim za sprawą zarządzania większością funkcji za pośrednictwem dotykowego ekranu. Z tego względu nowe auta, podobnie jak telefony, potrzebują regularnych aktualizacji.

Jak na smartfonie – użytkownik samochodu dostanie powiadomienie o możliwości zainstalowania aktualizacji.

Dotychczas aktualizacja systemu multimedialnego (np. wgranie nowszej mapy do nawigacji) wymagała wizyty w serwisie, a dołożenie wyposażenia (np. przednich świateł przeciwmgielnych) wiązało się z koniecznością wymiany odpowiednich podzespołów. Żyjemy jednak w epoce cyfrowej, a co za tym idzie – nasz samochód może zyskać nowe funkcje bez wyjeżdżania z garażu.

Volkswagen rozpoczął już zdalne aktualizacje swoich elektrycznych modeli – ID.3, ID.4 oraz ID.4 GTX. W ramach pierwszej udostępnionej poprawki udoskonalono przetwarzanie obrazu w kamerze wielofunkcyjnej, dzięki czemu jeszcze szybciej rozpoznaje ona motocykle i innych użytkowników dróg (także po zmroku), a ponadto w samochodach z funkcją dynamicznego sterowania światłami drogowymi, umożliwia jeszcze bardziej precyzyjną regulację zasięgu reflektorów. Oprócz tego zmieniona została grafika na centralnym wyświetlaczu – jest bardziej stonowana i wyraźniejsza, z kolei obsługa multimediów stała się bardziej intuicyjna.

Wszystko wskazuje na to, że aktualizacje typu Over-the-Air już na stałe zagoszczą w autach Volkswagena, ponieważ niemiecki producent widzi w tym potencjał generowania dodatkowego przychodu. Chodzi tu przede wszystkim o możliwość wykupienia dostępu do określonych funkcji i usług (np. systemu Travel Assist czy zwiększonej wydajności akumulatora podczas długich tras, a z czasem nawet uruchomienie jazdy zautomatyzowanej).

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji