NowościAktualności"Tatuś kupił" Passata, syn pędził nim prawie 180 km/h przez las

„Tatuś kupił” Passata, syn pędził nim prawie 180 km/h przez las

Mimo fatalnej pogody kierowca Passata z naklejką „tatuś kupił” pędził 177 km/h. Za ten wyczyn załoga nieoznakowanego radiowozu „sprezentowała” mu 10 punktów i mandat na 500 zł.

W deszczowy wieczór policjanci leszczyńskiej drogówki patrolowali nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem drogę wojewódzką W309. Pomiędzy Lesznem i Rydzyną na tzw. „rydzyńskim szerokim pasie”, czyli drogowym odcinku lotniskowym, kierowca Volkswagena Passata zamiast dozwolonych 100 km/h pędził prawie 180 km/h. Jego nieodpowiedzialną jazdę zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora.

Passat nagrany przez radiowozFunkcjonariuszy zaintrygował także napis umieszczony na pokrywie bagażnika pojazdu. Po zbliżeniu się do pojazdu, na pokrywie bagażnika uwidoczniła się naklejka z napisem „TATUŚ KUPIŁ”.

Jeżeli „wyścigowe” auto rzeczywiście było prezentem od taty, to kierowca Passata, 40-letni mieszkaniec gminy Osieczna, od policjantów otrzymał „w prezencie”  najwyższy z możliwych mandat karny i 10 punktów karnych.

Leszczyńscy policjanci podkreślają, że bacznie przyglądają się kierowcom rozwijającym zawrotne prędkości, nie tylko na „szerokim pasie rydzyńskim”. Tylko w 2020 r. w regionie leszczyńskim, 188 kierowców straciło prawo jazdy z powodu jazdy z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji