AdBlueSsangYong Musso 2.2 Diesel (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

SsangYong Musso 2.2 Diesel (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie SsangYong Musso 2.2 Diesel (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

SsangYong Musso 2.2 Diesel to samochód typu SUV, który charakteryzuje się nowoczesnym designem i przestronnym wnętrzem. Napędzany jest silnikiem o pojemności 2157 ccm i mocy 149 KM. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6d-Temp, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolewać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie SsangYong Musso 2.2 Diesel (gen. III)?

W samochodzie SsangYong Musso 2.2 Diesel (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2157 ccm i mocy 202 KM (149 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 25,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji