AdBlueSkoda Superb 1.6 TDI (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

Skoda Superb 1.6 TDI (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Superb 1.6 TDI (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Superb 1.6 TDI to samochód klasy średniej, charakteryzujący się eleganckim designem i przestronnym wnętrzem. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1598 ccm i mocy 88 KM. Ten model wymaga stosowania AdBlue, substancji koniecznej do spełnienia normy Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika, znajdującego się obok zbiornika paliwa. Skoda Superb 1.6 TDI to idealny wybór dla osób poszukujących komfortowego i oszczędnego samochodu.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Superb 1.6 TDI (gen. III)?

W samochodzie Skoda Superb 1.6 TDI (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 120 KM (88 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 16,3 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji