NowościAktualnościSkoda Kodiaq GT – pierwszy SUV marki w wersji coupe

Skoda Kodiaq GT – pierwszy SUV marki w wersji coupe

Skoda idzie za ciosem – po premierze Kodiaqa i Karoqa oraz zapowiedziach nowego miejskiego SUV-a wprowadza do oferty kolejną nowość w segmencie aut „rekreacyjnych”. To stylizowany na coupe Kodiaq GT, który będzie oferowany wyłącznie w Chinach.

Kodiaq GT będzie flagowym modelem Skody w Państwie Środka. To dla marki ważny rynek – w ub.r. przypadała na niego ponad 1/4 sprzedaży.

Skoda Kodiaq GT (2019)
Nadwozie Kodiaqa GT mierzy 463 cm długości („zwykły” Kodiaq: 470 cm).

Opadają linia dachu upodabnia Kodiaqa GT do BMW X6 i Mercedesa GLE. Z przodu model wyróżnia się szeroką maską i czarny grillem z chromowanymi, podwójnymi żebrami. Muskularny wygląd podkreśla nowy zderzak z szerokimi wlotami powietrza.

Skoda Kodiaq GT (2019)
Z tyłu zamiast logo producenta znalazł się napis „SKODA”.

Na pokładzie nowego SUV-a Skody nie zabraknie rozbudowanych multimediów z usługami Skoda Connect oraz systemów wspomagających kierowcę. Światowa premiera modelu odbędzie się w listopadzie, podczas targów motoryzacyjnych Kantonie.

Nabywcy Kodiaqa GT będą mieli do wyboru dwie jednostki napędowe: benzynowy silnik 2.0 TSI o mocy 137 KW (186 KM) z napędem na przednie koła oraz 2.0 TSI o mocy 162 kW (220 KM), standardowo w połączeniu z układem 4×4.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji