NowościAktualnościRobert Lewandowski sprzedaje Ferrari. To naprawdę wyjątkowe auto

Robert Lewandowski sprzedaje Ferrari. To naprawdę wyjątkowe auto

Właśnie pojawiła się szansa zasilenia swojego garażu o samochód niedoszłego zdobywcy Złotej Piłki. Oto Ferrari 488 Spider Bianco, którym niegdyś poruszał się Robert Lewandowski.

Trudno zliczyć wszystkie samochody, za kierownicą których paparazzi uchwyciło Roberta Lewandowskiego. Nic dziwnego – polski piłkarz Bayernu Monachium zdaje się być na topie całej swojej piłkarskiej kariery, a jego dokonań w klubie nie jest w stanie przyćmić nawet ostatnie „otarcie się” o zdobycie Złotej Piłki, która ostatecznie powędrowała do Leo Messiego. Sukcesy i regularne zwycięstwa we wszelkich rankingach królów strzelców przełożyły się na zarobki polskiego „snajpera”, pozwalające na spełnianie motoryzacyjnych marzeń. Robert Lewandowski korzysta z tego przywileju, czym się jednak specjalnie nie afiszuje. Tym razem postanowił sprzedać jedno ze swoich „cacek” – Ferrari 488 Spider. Aukcja z samochodem pojawiła się w witrynie ebay.de.

Ferrari 488 Spider Roberta Lewandowskiego 06Ferrari 488 Spider Roberta Lewandowskiego 08

Auto jest w specyfikacji „jasny kolor nadwozia + ciemne wnętrze”. Sprzedawca podkreśla, że taką konfigurację zlecił sam Robert Lewandowski. Auto pomalowano lakierem Bianco Avus 100, środek zaś urządzono w pakiecie Nero Black. Na liście wyposażenia znalazły się m.in. hamulce węglowo-ceramiczne z żółtymi zaciskami, elementy wykonane z włókna węglowego czy elektrycznie regulowane fotele Daytona. Za napęd odpowiada 3,9-litrowy silnik V8 osiągający 670 KM dzięki turbodoładowaniu. Sprint do 100 km/h zajmuje Ferrari 488 Spider zaledwie 3 sekundy, 200 km/h na liczniku pojawia się z kolei po upływie 8,3 sekundy. Prędkość maksymalną ustalono na 330 km/h.

Ferrari 488 Spider Roberta Lewandowskiego 03Ferrari 488 Spider Roberta Lewandowskiego 03

Sprzedający zapewnia, że samochód nadal jest zarejestrowany na Roberta Lewandowskiego na tzw. zmniejszonych tablicach rejestracyjnych. Jak dowiedział się portal sportowy24.pl, przyszły właściciel otrzyma wgląd do całej historii zakupu i serwisowania auta, która stanowi dowód posiadania przez piłkarza Bayernu. Wśród nich znajduje się potwierdzenie dokonania niedawnego przeglądu w autoryzowanym serwisie Ferrari. Auto nie najeździło się jednak zbyt dużo, bo ma przebieg zaledwie 6050 km. Obowiązuje na nie fabryczna gwarancja (do 21 września 2022 r.) i 7-letni pakiet serwisowy.

Ferrari 488 Spider Roberta Lewandowskiego 05Ferrari 488 Spider Roberta Lewandowskiego 05

Za ile można się stać właścicielem Ferrari Roberta Lewandowskiego?

Biały kabriolet „Lewego” aktualnie znajduje się w Gdyni, a wystawiony został na portalu ebay w formie licytacji. W momencie pisania artykułu dostępny był za, można powiedzieć, atrakcyjną cenę, bo lekko ponad 100 tysięcy euro. Komunikat pod spodem informował jednak, że cena minimalna nie została jeszcze osiągnięta. Czas pokaże, za ile ostatecznie „pójdzie” auto najbardziej utytułowanego polskiego piłkarza. Licytacja zakończy się 10 grudnia.

Ferrari 488 Spider Roberta Lewandowskiego 01

Zdjęcia pochodzą z aukcji w serwisie ebay.de

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji