Renault Megane R.S. Trophy

Renault i Dacia to kolejni producenci, którzy zamierzają ograniczyć prędkość maksymalną swoich aut. Sprawdź szczegóły.

Producenci samochodów od lat montują w sportowych modelach ograniczniki do 250 km/h. Volvo jako pierwsze postanowiło pójść o krok dalej i w ubiegłym roku obniżyło limit prędkości maksymalnej swoich aut do 180 km/h. Taka decyzja szwedzkiej marki wynika z troski o bezpieczeństwo na drogach oraz środowisko.

Dziś na portalu Motor1 pojawiła się informacja, że podobne rozwiązanie już niedługo znajdziemy także w samochodach Renault i Dacii. W przypadku aut spalinowych ogranicznik zostanie ustawiony na 180 km/h, natomiast „elektryki” rozpędzą się maksymalnie do 160 km/h. Według wstępnych ustaleń ma to nastąpić już w przyszłym roku.

Należy jeszcze dodać, że to dopiero początek zmian. Docelowo samochody grupy Renault mają zostać wyposażone w system, który całkowicie uniemożliwi przekraczanie dozwolonej prędkości. Będzie to rodzaj bardzo zaawansowanego, adaptacyjnego tempomatu połączonego z systemem rozpoznawania znaków, który dostosuje prędkość auta do ograniczenia obowiązującego na danym odcinku drogi. Jak na razie przedstawiciele koncernu nie zdradzili, kiedy do tego dojdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj