AdBlueRenault Clio BLUE dCi 115 (gen. V) - pojemność zbiornika AdBlue

Renault Clio BLUE dCi 115 (gen. V) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Renault Clio BLUE dCi 115 (gen. V)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Renault Clio BLUE dCi 115 to kompaktowy samochód osobowy, wyposażony w silnik o mocy 85 KM i pojemności 1461 ccm. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Renault Clio BLUE dCi 115 spełnia normę Euro 6d-TEMP, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika, który znajduje się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Renault Clio BLUE dCi 115 (gen. V)?

W samochodzie Renault Clio BLUE dCi 115 (gen. V) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1461 ccm i mocy 115 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 11,6 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji