PoradyPoradyPrzegląd samochodu hybrydowego. Terminy, ceny, kary za brak badania technicznego

Przegląd samochodu hybrydowego. Terminy, ceny, kary za brak badania technicznego

Czy badanie techniczne samochodu hybrydowego znacząco różni się od „zwykłego” auta? Oto najważniejsze informacje na temat przeglądu auta hybrydowego.

Jak przebiega przegląd samochodu hybrydowego?

Z uwagi na połączenie dwóch rodzajów pojazdu, przegląd hybrydy skupia się na ogólnym sprawdzeniu stanu technicznego z uwzględnieniem takich elementów jak:

  • napęd hybrydowy,
  • zespoły bateryjne,
  • połączenia elektryczne.

Podczas kontroli weryfikuje się także działanie całego systemu podczas jazdy. Oprócz tych czynności sprawdza się również prawdziwość numerów z tymi zamieszczonymi w dowodzie rejestracyjnym.

Jak często należy wykonywać przegląd samochodu hybrydowego?

Samochód hybrydowy podlega tym samym zasadom, co zwykłe auta spalinowe. Pierwszy przegląd musi nastąpić w ciągu trzech lat od rejestracji w urzędzie, kolejne w ciągu dwóch lat, a następne co rok.

Cena za przegląd auta hybrydowego

Przepisy regulujące ceny za badania techniczne nie zmieniły się od 2004 roku, w tamtym czasie w ustawie nie przewidziano samochodu hybrydowego, dlatego koszt przeglądu wynosi tyle ile zwykłego samochodu spalinowego, czyli 98 zł.

Kary za brak badania technicznego hybrydy

Właściciel, który nie wykonał badania w wyznaczonym terminie, a zostanie przyłapany przez funkcjonariuszy, będzie przez nich zobligowany do udania się na stację kontroli pojazdów. Może mu zostać też odebrany dowód rejestracyjny oraz nałożony mandat karny sięgający maksymalnie 500 zł.

Przegląd samochodu osobowego. Terminy, ceny kary za brak badania technicznego

Przegląd samochodu z LPG. Terminy, ceny kary za brak badania technicznego

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji