AdBluePeugeot 208 1.6 BlueHDi 120 (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Peugeot 208 1.6 BlueHDi 120 (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Peugeot 208 1.6 BlueHDi 120 (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Peugeot 208 1.6 BlueHDi 120 to kompaktowy samochód miejski o nowoczesnym designie. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1560 ccm i mocy 88 KM. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6. Dolewanie AdBlue odbywa się poprzez specjalny wlew znajdujący się obok baku paliwa. Peugeot 208 1.6 BlueHDi 120 to idealny wybór dla osób poszukujących oszczędnego i ekologicznego auta.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Peugeot 208 1.6 BlueHDi 120 (gen. I)?

W samochodzie Peugeot 208 1.6 BlueHDi 120 (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1560 ccm i mocy 120 KM (88 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji