NowościRozrywkaPacific Drive – RECENZJA GRY

Pacific Drive – RECENZJA GRY

Niesztampowa gra samochodowa, w której liczy się nie zajęcie pierwszego miejsca w wyścigu, ale walka o przetrwanie w postapokaliptycznym świecie.

O ile większość gier samochodowych jest do siebie dosyć podobna – w tej tematyce królują niepodzielne różne wariacje symulacji wyścigów samochodowych, bądź wszelkiego rodzaju gry w których kierujemy ciężarówkami z towarem, o tyle inne odmiany są mało znane.

Nie licząc oczywiście najpopularniejszej na świecie gry akcji – czyli Gran Theft Auto 5. A tym akurat tytule jazda samochodem (lub innymi pojazdami) odgrywa ważną rolę, bo jednak za kierownicą różnych pojazdów spędzamy chyba najwięcej czasu pomiędzy kolejnymi misjami. Mimo wszystko, trudno jest klasyfikować GTA jako typową grę samochodową. Jest to bardziej gra akcji z samochodami.

Pacific Drive
Z porzuconych samochodów pozyskamy niezbędne części i surowce. A może nawet w baku pozostało jakieś paliwo?

Pacific Drive – co to za gra?

Pacific Drive to gra survivalowa z elementami horroru. Nie jest to typowa gra samochodowa, jednak w Pacific Drive właśnie nasz wierny pojazd odgrywa kluczową rolę. Jest on bowiem naszym jedynym schronieniem i właściwie wszystko co robimy obraca się wokół naszego pojazdu. Będziemy go naprawiać, ulepszać, dozbrajać i robić wszystko, by przetrwał w zamkniętej strefie. Większość misji czasu spędzimy też za jego kierownicą, więc warto dbać o nasze auto.

Pacific Drive – fabuła

W Pacific Drive wcielamy się w postać anonimowego kuriera. Ten rusza w swoją podróż, by dostarczyć paczkę. Jak łatwo się domyśleć, nie wszystko pójdzie po jego myśli. W dużym skrócie, nasz bohater nagle trafia do tajemniczej zamkniętej strefy. Tam, na skutek wcześniejszych eksperymentów grasują nadprzyrodzone siły i zjawiska. Okazuje się jednak, że za wielkim murem oddzielającym skażony teren od reszty USA przetrwało kilka osób. One to będą naszymi doradcami w trudnej misji wydostania się na zewnątrz muru.

Cała fabuła gry jest pełna niedomówień, a jej narracja prowadzona jest za pomocą dialogów, a właściwie nawet monologów jakie słyszymy przez nasze radio. Dopiero odsłuchując te transmisje i czytając notatki uda nam się stopniowo odkrywać tajemnicę tego miejsca.

Pacific Drive
To nasze centrum dowodzenia. Jak w prawdziwym samochodzie, aby go uruchomić musimy przekręcić kluczyk i wrzucić tryb D w skrzyni automatycznej.

Pacific Drive – rozgrywka

Pacific Drive to gra z gatunku survival horror. W dużym skrócie – naszym zdaniem jest przetrwać w niesprzyjającym środowisku pełnym różnego rodzaju nadprzyrodzonych zjawisk. Musimy zbierać zasoby i korzystając z nich tworzyć uzbrojenie czy opancerzenie dla naszego wiernego pojazdu. No i oczywiście naprawiać wszelkiego rodzaju uszkodzenia i awarie – przebita opona może skutecznie utrudnić nam ucieczkę ze strefy zagrożenia.

Pacific Drive – grafika i muzyka

Grafika w Pacific Drive może się podobać – jest pełna szczegółów i działa płynnie (gra testowana na PlayStation 5). Muzyka rozbrzmiewa jedynie podczas jazdy samochodem – działa wtedy radio. Można też uruchomić radio w naszej bazie. Trzeba przyznać, że doskonale dobrano klimat dostępnych utworów. Przypominają klasyczne rockowe przeboje w nowych aranżacjach, co świetnie pasuje do atmosfery gry.

Pacific Drive
Widoki robią doskonałe wrażenie.

Pacific Drive – PODSUMOWANIE

Gra zdecydowanie odbiega od kanonu gry samochodowej. I to jest jej zaletą dla wielu, znudzonych ciągłymi wyścigami graczy. Ciężka klimat i walka o przetrwanie to jej główna zaleta. Do wad należy zaliczyć niezbyt jasną fabułę (poznajemy ją z dialogów przez krótkofalówkę i szczątkowych notatek) oraz brak polskiej wersji językowej. Jeżeli lubicie gry survivalowe z ciekawą warstwą fabularną i nowatorskimi rozwiązaniami, Pacific Drive to dobra propozycja. Jeżeli nastawiacie się na grę z rozmachem GTA, to Pacific Drive raczej nie spełni waszych oczekiwań.

Grę wydano w wersji na PC i PlayStation 5.

Nasza ocena: 7/10

Egzemplarz do testów otrzymaliśmy od wydawcy gry.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji