AdBlueOpel Zafira 2.0 CDTI (gen. C) - pojemność zbiornika AdBlue

Opel Zafira 2.0 CDTI (gen. C) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Zafira 2.0 CDTI (gen. C)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Zafira 2.0 CDTI to kompaktowy minivan produkowany przez niemieckiego producenta Opel. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1956 ccm i mocy 96 KM. Aby spełnić normy emisji spalin Euro 6, Opel Zafira 2.0 CDTI potrzebuje dodatkowo AdBlue. AdBlue należy dolewać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok zbiornika paliwa. Dzięki swojemu silnikowi, Opel Zafira 2.0 CDTI jest ekonomiczny i przyjazny dla środowiska.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Zafira 2.0 CDTI (gen. C)?

W samochodzie Opel Zafira 2.0 CDTI (gen. C) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1956 ccm i mocy 130 KM (96 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 8,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji