AdBlueOpel Insignia 2.0 CDTI (gen. A) - pojemność zbiornika AdBlue

Opel Insignia 2.0 CDTI (gen. A) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia 2.0 CDTI (gen. A)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Insignia 2.0 CDTI to samochód klasy średniej, który charakteryzuje się eleganckim designem i przestronnym wnętrzem. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1956 ccm i mocy 125 KM. Ten model wymaga stosowania AdBlue, substancji dodawanej do układu wydechowego w celu zmniejszenia emisji szkodliwych substancji. Opel Insignia 2.0 CDTI spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolewać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia 2.0 CDTI (gen. A)?

W samochodzie Opel Insignia 2.0 CDTI (gen. A) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1956 ccm i mocy 170 KM (125 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 8,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji