NowościAktualnościNowy Opel Astra GSe – czym się wyróżnia?

Nowy Opel Astra GSe – czym się wyróżnia?

Niedawno Opel ogłosił reaktywację sportowej submarki GSe. Pierwszym modelem, który otrzymał to oznaczenie, jest nowa Astra. Sprawdź szczegóły.

W połowie września producent z Russelsheim ogłosił powrót submarki GSe, która od lat kojarzona była z usportowionymi autami z bogatym wyposażeniem, jak Commodore GS/E czy Monza GSE. Teraz jednak to oznaczenie otrzymają flagowe wersje modeli Opla z napędem elektrycznym lub hybrydowym typu plug-in. Co za tym idzie, zmienione zostało rozwinięcie skrótu GSe – dawniej było to „Grand Sport Einspritzung” (samochody sportowe z wtryskiem paliwa), a dziś „Grand Sport electric”.

Opel Astra GSe (2023)

Pierwszym przedstawicielem reaktywowanej submarki jest nowa Astra – dostępna zarówno jako hatchback, jak i kombi Sports Tourer. Opel Astra GSe to hybryda plug-in, którą napędza benzynowy silnik 1.6 Turbo, współpracujący z jednostką elektryczną. Moc systemowa tego układu wynosi 225 KM, a maksymalny moment obrotowy – 360 Nm. Niemiecki producent nie przedstawił jeszcze dokładnych osiągów tej wersji, ale można się spodziewać przyspieszenie 0-100 km/h w ok. 7,5 s, prędkości maksymalnej na poziomie 235 km/h oraz ok. 60 km zasięgu „na prądzie”.

Opel Astra GSe (2023)

Z zewnątrz Opel Astra GSe wyróżnia się 18-calowymi felgami z koncepcyjnej Manty GSe, jak również sportowym przednim zderzakiem oraz emblematem GSe na klapie bagażnika. W kabinie czekają natomiast fotele GSe z atestem AGR pokryte tapicerką z Alcantary.

Opel Astra GSe (2023)

Jednak większa moc i zmieniony wygląd to nie wszystko – topowa Astra zyskała obniżone o 10 mm i specjalnie zestrojone zawieszenie oraz bardziej sportową charakterystykę układu kierowniczego. Inaczej skonfigurowano także ESP, które aktywuje się później, pozwalając kierowcy na bardziej dynamiczną jazdę w zakrętach.

Opel Astra GSe (2023)

Sprawdź ceny pozostałych wersji nowego Opla Astra:

Opel Astra (2022) – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji