NowościAktualnościRuchliwa droga z odcinkowym pomiarem prędkości. OPP już działa

Ruchliwa droga z odcinkowym pomiarem prędkości. OPP już działa

Kolejna licznie uczęszczana trasa w Polsce doczekała się odcinkowego pomiaru prędkości. Zobacz, gdzie są nowe kamery i ile tam można jechać.

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym (CANARD) konsekwentnie realizuje złożoną już w ubiegłym roku obietnicę uruchomienia wielu nowych zestawów kamer odcinkowego pomiaru prędkości. Jak na razie ich wyjątkowym nagromadzeniem mogą się pochwalić dwa regiony w Polsce. Jest to Mazowsze (w tym Warszawa) oraz Śląsk. Zupełnie niedawno, bo pod koniec kwietnia 2024 roku uruchomiono tam kolejny odcinkowy pomiar prędkości, w związku z czym ich liczba na terenie województwa śląskiego wzrosła do czterech. Gdzie dokładnie znajduje się nowy OPP?

Nowy odcinkowy pomiar prędkości na Śląsku. Gdzie jest?

Nowy odcinkowy pomiar prędkości jest efektem działań mieszkańców Mikołowa, a konkretnie znajdującej się w jego granicach administracyjnych Borowej Wsi. Biegnie przez nią droga krajowa nr 44, którą można dojechać z centrum Mikołowa do Gliwic. Mimo iż droga w obrębie Borowej Wsi przebiega w obszarze zabudowanym, mieszkańcy skarżyli się na nadmiernie szybko jeżdżących kierowców, którzy nie pilnowali swoich zapędów nawet mimo znaków ostrzegających o dzieciach przechodzących przez ulicę do pobliskiej szkoły. Po licznych złożonych wnioskach CANARD w końcu wyraził zgodę na postawienie tam odcinkowego pomiaru prędkości.

Odcinkowy pomiar prędkości (Mikołów). Ile można jechać?

Nowy OPP monitoruje kierowców na ulicy Gliwickiej w Mikołowie (Borowej Wsi), czyli fragmencie DK44 od skrzyżowania z ulicą Przelotową do skrzyżowania z ulicą Strażacką (obok kościoła). Odcinkowy pomiar prędkości obejmuje zatem 1,3 km trasy przebiegającej przez obszar zabudowany, w związku z czym można tam jechać maksymalnie 50 km/h.

Odcinkowy pomiar prędkości Mikołów 2
Lokalizacja odcinkowego pomiaru prędkości na DK44 w Mikołowie (zdjęcie ze strony canard.gitd.gov.pl; źródło: autorzy OpenStreetMap, dane dostępne na licencji Open Database License).

Aktualnie w województwie śląskim funkcjonują jeszcze trzy odcinkowe pomiary prędkości. Kierowcy muszą uważać w Tarnowskich Górach (obwodnica miasta w ciągu DK11 i DK78), na DK78 między miejscowościami Wilcza i Kuźnia Nieborowska oraz na DK78 w Gorzycach (ulica Rybnicka).

Redakcja poleca:

Odcinkowy pomiar prędkości – aktualna lista lokalizacji

Jakie są aplikacje ostrzegające o odcinkowym pomiarze prędkości?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji