NowościAktualnościNowy Lexus NX – (nie)oficjalne zdjęcia i informacje

Nowy Lexus NX – (nie)oficjalne zdjęcia i informacje

Do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia nowego Lexusa NX. Oto, czego dowiedzieliśmy się o kolejnej odsłonie tego japońskiego SUV-a.

Aktualny Lexus NX jest na rynku od 2014 roku i mimo upływu lat nadal nieźle się broni – oferuje atrakcyjny wygląd, wysoką jakość wykonania i napęd hybrydowy. Jednak konkurencja nie śpi, dlatego prace nad następcą są już na ostatniej prostej. Najlepiej świadczy o tym film promocyjny, który „przypadkiem” pojawił się dziś w Internecie.

Projektanci Lexusa nie zdecydowali się na radykalną zmianę wyglądu swojego bestsellerowego SUV-a. Można nawet stwierdzić, że design nowego modelu jest nieco zbyt zachowawczy, przez co można odnieść wrażenie, że to tylko gruntowny lifting, a nie następna generacja.

Z przodu zniknęły charakterystyczne światła do jazdy dziennej, które teraz są zintegrowane z reflektorami. Natomiast na pokrywie bagażnika, wzorem mniejszego Lexusa UX, pojawił się pas świetlny LED, łączący tylne lampy.

Wnętrze nowego Lexusa NX zostało całkowicie przeprojektowane. Centralne miejsce na desce rozdzielczej zajmuje duży ekran dotykowy do obsługi nowego systemu multimedialnego, a przed kierowcą umieszczono drugi wyświetlacz, który zastąpił klasyczne zegary.

Z zamieszczonego na początku tekstu nagrania wynika również, że nowy SUV Lexusa będzie dostępny w Europie w dwóch wersjach: NX 350h oraz NX 450h+. Pierwszy model będzie „klasyczną” hybrydą, natomiast drugi – hybrydą plug-in. Na tej podstawie można przypuszczać, że nowy Lexus NX powstanie na platformie Toyoty RAV4 i przejmie od niej gamę silnikową.

Zobacz również:

Lexus NX (2020) – opis wersji i cennik

Źródło: Motor1

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji