NowościAktualnościNowy Ford E-Transit Custom – pierwsze zdjęcia i informacje

Nowy Ford E-Transit Custom – pierwsze zdjęcia i informacje

Wczoraj światło dzienne ujrzał całkowicie nowy, w pełni elektryczny Ford E-Transit Custom. Sprawdź, co już wiadomo na temat tego modelu.

Ford Pro przedstawił wczoraj nowego E-Transita Custom. To już drugi, po oferowanym od niedawna większym E-Transicie, samochód dostawczy z napędem elektrycznym, który dołącza do gamy tego producenta. Na tym jednak nie koniec – według zapowiedzi trwają prace także nad mniejszym E-Transitem Courier oraz osobowymi E-Tourneo Custom i E-Tourneo Courier.

Pod względem wyglądu nowy Ford E-Transit Custom nie różni się zbytnio od swojego spalinowego poprzednika, jednak bez trudu można go rozpoznać za sprawą wąskich reflektorów LED połączonych pasem świetlnym oraz dużego grilla o charakterystycznym dla marki kształcie. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że będzie to najładniejszy dostawczak na rynku, choć jest to oczywiście nasza subiektywna ocena.

Ford E-Transit Custom (2022)

Jak na razie Ford nie zdradził jeszcze zbyt wielu informacji dotyczących tego modelu. Z komunikatu prasowego wynika jedynie, że nowy E-Transit Custom będzie oferować do 380 km zasięgu, funkcję szybkiego ładowania oraz możliwość ciągnięcia przyczepy. Ponadto na uwagę zasługują jeszcze dwa rozwiązania.

Ford E-Transit Custom (2022)
Ford E-Transit Custom może służyć jako mobilne źródło zasilania np. elektronarzędzi.

System ProPower Onboard pozwala wykorzystać energię elektryczną zgromadzoną w akumulatorze trakcyjnym do zasilania elektronarzędzi czy oświetlenia. Oznacza to, że nowy E-Transit Custom, podobnie jak jego większy brat E-Transit, może służyć jako mobilny powerbank i awaryjne źródło prądu. Drugim wartym opisania rozwiązaniem jest oprogramowanie Ford Pro, które umożliwia kompleksową obsługę auta (jak również całej floty) w zakresie ładowania, serwisu i finansowania.

Ford E-Transit Custom (2022)
Gniazdo ładowania znajduje się w przednim zderzaku. Takie rozwiązanie pozwala podjechać blisko ładowarki, ale budzi też wątpliwości, co w przypadku ewentualnej stłuczki.

Więcej szczegółów mamy poznać we wrześniu tego roku, natomiast seryjna produkcja Forda E-Transit Custom ruszy dopiero w drugiej połowie 2023 roku. Nowy model będzie wytwarzany w zmodernizowanym zakładzie Ford Otosan w tureckim mieście Kocaeli.

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji