Współpraca reklamowaRóżne oblicza wielozadaniowego auta z Polski

Różne oblicza wielozadaniowego auta z Polski

Mamy powody do dumy. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych samochodów dostawczych w Europie jest produkowany w Gliwicach. Nabywcy mogą konfigurować nowego Fiata Ducato na wiele sposobów.

Podstawowym narzędziem wielu przedsiębiorstw, bez względu na rodzaj świadczonych usług czy wykonywanej działalności, jest samochód dostawczy. Bez pakowanego auta trudno wyobrazić sobie chociażby budowy, remonty, tworzenie i pielęgnację terenów zielonych, dostawy pieczywa czy rozwożenie przesyłek kurierskich.

Fiat Ducato - wersje

A to wciąż tylko wierzchołek góry lodowej, bo biznes to mnogość potrzeb. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę marka Fiat Professional, która oferuje przedsiębiorcom szeroką paletę modeli. Najmniejszym z nich jest zwinna Panda Van, która świetnie zdaje egzamin przy drobnych dostawach w mieście. Prawdziwym koniem pociągowym wielu biznesów jest znane i cenione przez firmy Ducato. Od ponad 40 lat, z generacji na generację Ducato stawało się coraz pakowniejsze, wydajniejsze, bezpieczniejsze, łatwiejsze, a do tego przyjemniejsze w prowadzeniu.

Jedno nie uległo zmianie – Ducato jest dostępne w wielu wersjach nadwoziowych i silnikowych, co ułatwia klientom precyzyjne dopasowanie go do własnych potrzeb. Obecnie Ducato jest oferowany jako furgon, który występuje w trzech różnych długościach i z trzema wysokościami dachu. Największe Ducato ma 6,4 m długości i 2,8 m wysokości, a oferuje imponujące 17 m³ kubatury ładunkowej. Ponadto do wyboru jest odmiana z fabryczną skrzynią lub sama kabina w trzech rozmiarach do adaptacji, która idealnie dopasuje samochód do potrzeb przedsiębiorcy.

Fiat Ducato - wnetrze

Fiat Ducato – wersja elektryczna

Klienci nie mogą narzekać także na paletę silników. Do wyboru są nowoczesne i oszczędne diesle, jak również napęd elektryczny. Drugi z wymienionych okazuje się zupełnie nową jakością – nie tylko w obrębie Fiata, ale całej grupy Stellantis. Montowany do E-Ducato akumulator ma imponującą pojemność 110 kWh. Zapewnia on najlepszy w swojej klasie zasięg – sięga 420 km. Za sprawą silnika generującego 270 KM i 410 Nm e-Ducato nie ma problemów ze sprawną jazdą nawet, gdy wykorzystana zostanie cała ładowność. Całkowicie nowe okazują się również funkcje ładowania. Pokładowa ładowarka do ładowania prądem przemiennym, np. z miejskich słupków czy wallboxa, ma moc 11 kW. Oczywiście e-Ducato można też ładować prądem stałym ze stacji szybkiego ładowania. Maksymalna akceptowana moc 150 kW pozwala na naładowanie akumulatora w zaledwie 55 minut.  Fiat z dumą podkreśla, że produkcja e-Ducato odbywa się w całkowicie nowym zakładzie. Obiekt w Gliwicach jest wyposażony w jedne z największych robotów przemysłowych w Europie, posiada nowoczesne energooszczędne technologie lakiernicze, a także wysoce efektywne procesy jakościowe oraz nowy, szybki tor testowy.

Elektryczny Fiat Ducato

Poza wersją elektryczną nabywcy mogą zdecydować się na diesla 2.2 MultiJet3, który rozwija 120 KM i 340 Nm, 140 KM i 350 Nm lub 180 KM i 380 Nm. Dwa mocniejsze warianty mogą zostać połączone z automatyczną, ośmiobiegową skrzynią. Warto rozważyć jej zakup nie tylko ze względu na zwiększony komfort pracy, ale również dodatkowy zastrzyk sił napędowych – w Ducato z automatem 140-konny diesel oferuje 380 Nm, a ten o mocy 180 KM – 450 Nm, czyli aż 70 Nm więcej w połączeniu z sześciobiegowym „manualem”.

Nowy Fiat Ducato – wyposażenie

W kwestii komfortu prowadzenia czy bezpieczeństwa nowe Ducato w jeszcze większym stopniu zbliżyło się do samochodów osobowych. Jest to zasługą bardzo bogatego wyposażenia. Standard obejmuje m.in. ręcznie sterowaną klimatyzację, kamerę i czujniki cofania, system ESC z funkcją kompensowania podmuchów wiatru bocznego oraz pakiet systemów bezpieczeństwa, który obejmuje procedurę awaryjnego hamowania przed przeszkodami, innymi pojazdami, pieszymi czy rowerzystami, systemy kontroli pasa ruchu, rozpoznawania znaków, monitorowania skupienia kierowcy, a także inteligentny tempomat z ogranicznikiem prędkości i rekomendacją dozwolonej prędkości. Nie zabrakło też radia z 5-calowym wyświetlaczem i zestawem głośnomówiącym Bluetooth.

Korzystając z długiej listy opcji, nabywca może wzbogacić wyposażenie i w jeszcze większym stopniu dopasować auto do własnych preferencji czy przewidywanego sposobu eksploatacji. Propozycją dla nabywców, którzy często poruszają się w złych warunkach jest pakiet Worksite, który obejmuje m.on system Traction+ z funkcją kontroli prędkości na zjazdach, wielosezonowe opony, wzmocnione zawieszenie tylne z podwójnymi resorami czy pełnowymiarowe koło zapasowe.

Fiat Ducato - multimedia

Kto chce poprawić komfort pracy kierowcy, może zamówić m.in. podgrzewane fotele i szybę czołową, system bezkluczykowego dostępu oraz cyfrowe lusterko, które korzysta z kamery wbudowanej w ramkę trzeciego światła stopu, by zapewnić świetny wgląd w sytuację za autem. Widoczność w nocy oraz estetykę samochodu można poprawić nowoczesnymi reflektorami FullLED. Ciekawym, a zarazem przydatnym w pracy dodatkiem jest system multimedialny z 10-calowym wyświetlaczem z nawigacją, Bluetooth oraz obsługą Carplay i Android Auto, co pozwala na bezpieczne korzystanie z aplikacji zainstalowanych na smartfonie za pomocą ekranu samochodu.

Wiele dodatków występuje w postaci samodzielnych opcji, a także mniej lub bardziej rozbudowanych pakietów. Takie podejście marki Fiat Professional do samego modelu, jak również możliwości konfiguracji go sprawia, że każdy nabywca będzie w stanie w pełni dopasować zamawiane Ducato do swoich wyspecjalizowanych potrzeb.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji